×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Air India wkrótce odbierze DreamlineraSpór pomiędzy linią Air India i Boeingiem dotyczący odbioru maszyn B787, a także odszkodowań za opóźnienia, wydaje się być zażegnany.

- Air India już wkrótce odbierze swojego pierwszego Boeinga 787 Dreamliner - powiedział podczas specjalnej konferencji prasowej Ajit Singh, minister lotnictwa cywilnego Indii. - Na razie nie chcę komentować, w jaki sposób został rozwiązany ten spór - dodał.

Obecnie przewoźnik boryka się z poważnymi kłopotami finansowymi i domagał się od producenta miliarda dolarów odszkodowania, o którym pisaliśmy w artykule "Air India nie odbiera Boeingów 787" . Według najnowszych, ale wciąż nieoficjalnych informacji linia otrzyma tylko kary zapisane w umowie zakupu.Pierwszy samolot przygotowany do dostawy to maszyna o rejestracji VT-ANH (ZA236, L/N:35), która wykonała pierwszy lot w połowie lutego i uczestniczyła w końcowej fazie certyfikacji silników General Electric GEnx-1B. Drugi 787 to VT-AND (L/N:29), który zakończył zmiany techniczne tzw. change incorporation.

Pokład B787 Air India to dwie klasy, które razem pomieszczą 256 pasażerów: 18 w klasie biznes (1-1-1) oraz 238 w klasie ekonomicznej (3-3-3). Obydwie klasy będą posiadać system rozrywki w locie Thales i8000 Series.

Air India, w 2005 roku, zamówiła łącznie 27 Boeingów 787-8.

Piotr Bożyk
Fot. Tony Rodgers


Reklama


Booking.com
gość_d0a4b - Profil
gość_d0a4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie