Pierwszy lot B787 z North Charleston

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
24 maja 2012 21:52
1 komentarz
Reklama

Wczoraj (23.05) Boeing oblatał pierwszego B787-8, który został wyprodukowany na drugiej linii montażu Dreamlinerów w North Charleston, w stanie Południowa Karolina. Jest to również pierwszy szerokokadłubowy samolot wyprodukowany poza fabryką w Everett.

Za sterami maszyny zasiedli piloci doświadczalni w stopniu kapitana: Tim Berg oraz Randy Neville, których poznaliśmy podczas prezentacji B787 na Singapore Airshow 2012. Samolot z powodzeniem przeprowadził 5 godzinny lot próbny. Ponad 5 tys. pracowników fabryki oglądało transmisję na żywo z pierwszego lotu.

- To jest wielki moment dla naszego zespołu Boeinga w North Charleston. Jesteśmy coraz bliżej realizacji pierwszej dostawy B787 z linii montażowej w Południowej Karolinie - powiedział Jack Jones, wiceprezes Boeinga i główny menadżer zakładu w North Charleston Boeing.W najbliższych dniach samolot poleci do lakierni w mieście Fort Worth gdzie otrzyma pełne malowanie Air India. Maszyna zostanie dostarczona do przewoźnika w ostatnim tygodniu czerwca, natomiast pierwsza dostawa B787 dla przewoźnika z Indii spodziewana jest w Everett w ciągu kilku najbliższych dni.

Produkcja w North Charleston jest kluczem do osiągnięcia docelowego tempa montażu 10 samolotów miesięcznie pod koniec 2013 roku. Obecnie montaż 787 od początku kwietnia odbywa się w tempie 3,5 samolotu na miesiąc. Kolejne zwiększenie tempa produkcji, do pięciu samolotów, planowane jest w ostatnich dwóch miesiącach roku, a od końca 2013 roku Boeing produkować chce 10 maszyn miesięcznie. Decyzja co do dalszego zwiększania produkcji zostanie podjęta na początku 2013 roku.

Piotr Bożyk
Fot. Boeing Media
Reklama

Ostatnie komentarze

mietek 2012-05-28 10:02   
mietek - Profil mietek
No ciekawe jak się będzie sprawował pierwszy B787 wyprodukowany przez czekoladki;-)
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama