×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Poseł PiS pyta o loty do Hanoi
Poseł Paweł Szałamacha (PiS) wysłał do ministra skarbu państwa interpelację w sprawie rejsów LOT-u do Hanoi. Pyta w niej o plany reaktywacji, podając dane przemawiające za tym połączeniem. Pismo wypatrzyło Centrum Stosunków Polska-Azja.

W złożonej przed dwoma tygodniami interpelacji poseł PiS-u pisze do ministra Budzanowskiego, że "ustalanie siatki połączeń lotniczych jest przede wszystkim kompetencją zarządu, niemniej w trybie nadzoru właścicielskiego posiada Pan możliwości poddania jej weryfikacji lub podania uzasadnienia". 

Według posła Szałamachy istnieją poważne argumenty, by przywrócić loty do Hanoi. To m.in. wzrastające obroty handlowe z Wietnamem, duża diaspora wietnamska w Polsce, ruch turystyczny wynoszący ok. 10 tys. osób rocznie oraz brak konkurencji na tej trasie.

Szałamacha prosi ministra o informację o wynikach finansowych rejsów LOT-u do Hanoi i średnie obłożenie na tej trasie. Pyta również, czy jest rozważane wznowienie tego połączenia "po zakończeniu procesu restrukturyzacji i pozyskaniu nowych samolotów długodystansowych". Interpelację można przeczytać na stronie internetowej Sejmu.

Loty z Warszawy do Hanoi zostały zawieszone z końcem marca. Jak tłumaczył w rozmowie z Pasazer.com Leszek Chorzewski, rzecznik LOT-u, powodem był słaby wynik finansowy tej trasy. Latali na niej głównie niskopłatni pasażerowie turystyczny w klasie ekonomicznej, a były problemy z zapełnieniem klasy biznes.

Dominik SipińskiKomentowanie tego wątku zostało wyłączone.

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie