×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


TAAG kupuje kolejne 777-300ERNarodowy przewoźnik z Angoli, TAAG Linhas Aereas, zamówił kolejne trzy samoloty Boeing 777-300ER. Podpisany dziś (2.4) kontrakt obejmuje także trzy opcje na zakup maszyn tego typu.

- Boeing i TAAG są bliskimi partnerami już od ponad 37 lat. Na bazie tego związku chcemy kontynuować współpracę na kolejnych 35 lat. TAAG korzysta z floty złożonej wyłącznie z samolotów i Boeinga i dodatkowe trzy 777-300ER pozwolą mu sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu - powiedział Van Rex Gallard, wiceprezydent Boeing Commercial Airplanes ds. sprzedaży na Afrykę, Amerykę Łacińską i Karaiby. 

Wzrost popytu w lotnictwie w Afryce jest szybszy niż światowa średnia. Wiąże się to z rozwojem gospodarczym wielu państw na tym kontynencie.TAAG posiada już pięć samolotów typu Boeing 777, w tym dwa w wariancie -300ER. Mogą one zmieścić na pokładzie do 293 pasażerów i są wykorzystywane na trasach z Luandy do Lizbony, Pekinu, Dubaju, Sao Paulo i Rio de Janeiro. Nowe maszyny zostaną wykorzystane na trasach do Lizbony i Brazylii, a także do uruchomienia nowego połączenia do Porto, a w przyszłości być może również do innych miast w Europie.

TAAG Linhas Aereas znajdował się przez pewien czas na czarnej liście linii lotniczych, którym Komisja Europejska zakazała lotów do Europy. Po odnowie floty i poprawie standardów bezpieczeństwa przewoźnik obecnie jest umieszczony w tzw. Aneksie B, czyli posiada warunkową zgodę na loty do Unii Europejskiej. Do UE mogą wlatywać jedynie nowe Boeingi 777 i 737-700 posiadane przez TAAG.

Dominik Sipiński
fot. Boeing Media


gość_43ad7 - Profil
gość_43ad7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie