TAAG kupuje kolejne 777-300ER

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
02 kwietnia 2012 22:26
Reklama

Narodowy przewoźnik z Angoli, TAAG Linhas Aereas, zamówił kolejne trzy samoloty Boeing 777-300ER. Podpisany dziś (2.4) kontrakt obejmuje także trzy opcje na zakup maszyn tego typu.

- Boeing i TAAG są bliskimi partnerami już od ponad 37 lat. Na bazie tego związku chcemy kontynuować współpracę na kolejnych 35 lat. TAAG korzysta z floty złożonej wyłącznie z samolotów i Boeinga i dodatkowe trzy 777-300ER pozwolą mu sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu - powiedział Van Rex Gallard, wiceprezydent Boeing Commercial Airplanes ds. sprzedaży na Afrykę, Amerykę Łacińską i Karaiby.

Wzrost popytu w lotnictwie w Afryce jest szybszy niż światowa średnia. Wiąże się to z rozwojem gospodarczym wielu państw na tym kontynencie.TAAG posiada już pięć samolotów typu Boeing 777, w tym dwa w wariancie -300ER. Mogą one zmieścić na pokładzie do 293 pasażerów i są wykorzystywane na trasach z Luandy do Lizbony, Pekinu, Dubaju, Sao Paulo i Rio de Janeiro. Nowe maszyny zostaną wykorzystane na trasach do Lizbony i Brazylii, a także do uruchomienia nowego połączenia do Porto, a w przyszłości być może również do innych miast w Europie.

TAAG Linhas Aereas znajdował się przez pewien czas na czarnej liście linii lotniczych, którym Komisja Europejska zakazała lotów do Europy. Po odnowie floty i poprawie standardów bezpieczeństwa przewoźnik obecnie jest umieszczony w tzw. Aneksie B, czyli posiada warunkową zgodę na loty do Unii Europejskiej. Do UE mogą wlatywać jedynie nowe Boeingi 777 i 737-700 posiadane przez TAAG.

Dominik Sipiński
fot. Boeing Media
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama