×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Zmiany w programie Miles&MorePasażerowie korzystający z programu lojalnościowego Miles&More muszą przygotować się na zmiany dotyczące zasad naliczania mil za przeloty w klasie biznes oraz wykorzystywania zgromadzonych punktów na bilety-nagrody i podwyższenie klasy podróży z klasy biznes do pierwszej. Modyfikacje dotychczasowych reguł obowiązujących w programie są w większości niekorzystne dla podróżujących.

Gromadzenie mil w klasie biznes

Od 1 września 2012 ulegnie zmianie liczba mil przyznawana za przeloty w tańszej klasie rezerwacyjnej Z. W miejsce dotychczasowych wartości milowych wprowadzone zostaną stawki niższe według schematu stosowanego dotąd przy naliczaniu mil za przeloty w nierestrykcyjnych klasach rezerwacyjnych w klasie ekonomicznej (B, Y):
  • 1000 mil premiowych, statusowych i HON Circle w rejsach krajowych
  • 1250 mil w rejsach międzynarodowych w obrębie Europy
  • 150% mil wynikających z długości trasy w rejsach międzykontynentalnych
Nowe stawki milowe będą dotyczyć wszystkich rejsów obsługiwanych przez Adria Airways, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Croatia Airlines, LOT, Lufthansę, Luxair i SWISS.

Lufthansa wprowadziła również odmienne zasady przyznawania mil w nowej, najniższej biznesowej klasie rezerwacyjnej P. Za przeloty będzie można otrzymać odpowiednio 500 mil premiowych, statusowych i HON Circle na trasach krajowych, 750 mil w rejsach europejskich oraz 100% mil wynikających z długości trasy w rejsach międzykontynentalnych. Te same zasady będą obowiązywały w rejsach realizowanych przez Austrian Airlines (od 16 maja) oraz SWISS (od 1 września).

Ilość mil przyznawana za przeloty w klasach rezerwacyjnych C, D i J nie ulega zmianie.

Operator programu Miles&More uzasadnia wprowadzone zmiany koniecznością ujednolicenia zasad gromadzenia mil w zależności od struktury cenowej obowiązującej dla poszczególnych klas rezerwacyjnych.

Wykorzystywanie mil premiowych

Wraz ze zmniejszeniem ilości mil przyznawanych w tańszych klasach rezerwacyjnych w klasie biznes wprowadzono także ograniczenia w zakresie korzystania z nagród podwyższenia klasy podróży do klasy pierwszej na rejsach obsługiwanych przez Lufthansę. Nie jest ono możliwe w przypadku wykupienia przelotu w klasie rezerwacyjnej P a od 1 września 2012 nie będzie dopuszczalne także w klasie rezerwacyjnej Z.

Powyższe ograniczenia nie będą obowiązywały w przypadku lotów realizowanych przez SWISS. Od 1 września 2012 podwyższenie klasy podróży z klasy biznes (Z, P) do pierwszej będzie jednak kosztowało w liniach szwajcarskich 20 000 mil premiowych więcej.
 
Jedyną korzystną dla pasażerów zmianą jest zniesienie ograniczeń przy rezerwacji biletów-nagród w jedną stronę. Dotychczas były one dostępne wyłącznie na rejsach przewoźników zintegrowanych (Adria Airways, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Croatia Airlines, LOT, Lufthansa, Luxair i SWISS). Od 1 września 2012 bilety-nagrody tego typu będzie można rezerwować we wszystkich liniach partnerskich Miles&More. W przypadku linii zintegrowanych możliwa będzie rezerwacja takich biletów online na stronie programu. Nie ulega zmianie stawka milowa za bilety-nagrody w jedną stronę. Zgodnie z zasadami wprowadzonymi kilkanaście miesięcy temu będzie ona nadal wynosiła 50% mil wymaganych do rezerwacji powrotnego biletu-nagrody na danej trasie.

Marek Stus


gość_43ad7 - Profil
gość_43ad7
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie