Zmiany w programie Miles&More

Marek Stus - Profil Marek Stus
01 kwietnia 2012 11:19
12 komentarzy
Reklama

Pasażerowie korzystający z programu lojalnościowego Miles&More muszą przygotować się na zmiany dotyczące zasad naliczania mil za przeloty w klasie biznes oraz wykorzystywania zgromadzonych punktów na bilety-nagrody i podwyższenie klasy podróży z klasy biznes do pierwszej. Modyfikacje dotychczasowych reguł obowiązujących w programie są w większości niekorzystne dla podróżujących.

Gromadzenie mil w klasie biznes

Od 1 września 2012 ulegnie zmianie liczba mil przyznawana za przeloty w tańszej klasie rezerwacyjnej Z. W miejsce dotychczasowych wartości milowych wprowadzone zostaną stawki niższe według schematu stosowanego dotąd przy naliczaniu mil za przeloty w nierestrykcyjnych klasach rezerwacyjnych w klasie ekonomicznej (B, Y):
  • 1000 mil premiowych, statusowych i HON Circle w rejsach krajowych
  • 1250 mil w rejsach międzynarodowych w obrębie Europy
  • 150% mil wynikających z długości trasy w rejsach międzykontynentalnych
Nowe stawki milowe będą dotyczyć wszystkich rejsów obsługiwanych przez Adria Airways, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Croatia Airlines, LOT, Lufthansę, Luxair i SWISS.

Lufthansa wprowadziła również odmienne zasady przyznawania mil w nowej, najniższej biznesowej klasie rezerwacyjnej P. Za przeloty będzie można otrzymać odpowiednio 500 mil premiowych, statusowych i HON Circle na trasach krajowych, 750 mil w rejsach europejskich oraz 100% mil wynikających z długości trasy w rejsach międzykontynentalnych. Te same zasady będą obowiązywały w rejsach realizowanych przez Austrian Airlines (od 16 maja) oraz SWISS (od 1 września).

Ilość mil przyznawana za przeloty w klasach rezerwacyjnych C, D i J nie ulega zmianie.

Operator programu Miles&More uzasadnia wprowadzone zmiany koniecznością ujednolicenia zasad gromadzenia mil w zależności od struktury cenowej obowiązującej dla poszczególnych klas rezerwacyjnych.

Wykorzystywanie mil premiowych

Wraz ze zmniejszeniem ilości mil przyznawanych w tańszych klasach rezerwacyjnych w klasie biznes wprowadzono także ograniczenia w zakresie korzystania z nagród podwyższenia klasy podróży do klasy pierwszej na rejsach obsługiwanych przez Lufthansę. Nie jest ono możliwe w przypadku wykupienia przelotu w klasie rezerwacyjnej P a od 1 września 2012 nie będzie dopuszczalne także w klasie rezerwacyjnej Z.

Powyższe ograniczenia nie będą obowiązywały w przypadku lotów realizowanych przez SWISS. Od 1 września 2012 podwyższenie klasy podróży z klasy biznes (Z, P) do pierwszej będzie jednak kosztowało w liniach szwajcarskich 20 000 mil premiowych więcej.

Jedyną korzystną dla pasażerów zmianą jest zniesienie ograniczeń przy rezerwacji biletów-nagród w jedną stronę. Dotychczas były one dostępne wyłącznie na rejsach przewoźników zintegrowanych (Adria Airways, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Croatia Airlines, LOT, Lufthansa, Luxair i SWISS). Od 1 września 2012 bilety-nagrody tego typu będzie można rezerwować we wszystkich liniach partnerskich Miles&More. W przypadku linii zintegrowanych możliwa będzie rezerwacja takich biletów online na stronie programu. Nie ulega zmianie stawka milowa za bilety-nagrody w jedną stronę. Zgodnie z zasadami wprowadzonymi kilkanaście miesięcy temu będzie ona nadal wynosiła 50% mil wymaganych do rezerwacji powrotnego biletu-nagrody na danej trasie.

Marek Stus
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_44553 2012-04-04 07:32   
gosc_44553 - Profil gosc_44553
Waw-gru pokazał znakomity sposób na pozyskiwanie mil ja tez tak robię
waw-gru 2012-04-04 01:09   
waw-gru - Profil waw-gru
połączenie Paybacka, T-Mobile, trochę mil z hoteli i wypożyczalni. najwięcej przyniosło mi regulowanie służbowych wydatków kartą VISA LOT. zakupy robię tylko w Realu i zacząłem tankować na BP, drukuję wszystkie możliwe kupony i śledzę promocje. i drugi rok z rzędu za darmo poleciałem w biznesie do SCL via GRU :)
so-fly 2012-04-02 11:27   
so-fly - Profil so-fly
@waw-gru: jak to możliwe? 120.000 mil nie za przeloty? możesz coś więcej napisać?
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama