Airbus: 2 mld euro na prace badawcze

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
28 marca 2012 15:37
Reklama

Dziś (28.03) podczas odbywającego się w Brukseli Dnia Airbusa 2012, prestiżowego spotkania ponad 100 posłów Parlamentu Europejskiego, decydenci oraz przedstawiciele branży omawiali najważniejsze kwestie, stojące przed europejską branżą lotniczą.

- Airbus jest firmą prawdziwie europejską, dowodzącą jak wielki sukces ma szansę osiągnąć Europa, jeśli będziemy współpracować. Pomimo trudnej sytuacji gospodarczej, zainwestujemy niemal dwa miliardy euro w prace badawczo-rozwojowe związane z ochroną Środowiska. Ponadto zatrudnimy w 2012 roku 4 tys. nowych, wysoce kompetentnych pracowników i damy pracę wielu kolejnym w naszym łańcuchu dostaw - powiedział Christian Scherer, dyrektor Airbusa ds. strategii i przyszłych programów.Prace badawczo-rozwojowe Airbusa koncentrują się na zmniejszaniu emisji szkodliwych gazów i hałasu. Firma konsekwentnie dąży do sprostania globalnym celom branży lotniczej, które zakładają zmniejszanie zużycia paliwa średnio o 1,5% rocznie do 2020 roku, aby od 2020 roku zatrzymać wzrost szkodliwych emisji. Następnie Airbus będzie dążył do ograniczenia emisji o 50% do 2050 roku, w porównaniu z poziomem w 2005 roku.

Airbus jest czołowym producentem samolotów pasażerskich. Firma oferuje kompletną gamę maszyn, mających od 100 do ponad 500 miejsc dla pasażerów.

Fot. Airbus Media
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama