China Eastern szuka inwestora

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
13 marca 2012 11:54
6 komentarzy
Reklama

China Eastern Airlines poszukują strategicznego inwestora, który umożliwiłby restrukturyzacją i wewnętrzną integrację chińskiego przewoźnika. Linia z bazą w Szanghaju w 2010 r. była bliska porozumienia z Singapore Airlines, ale transakcję zablokowała Air China.

- Najpierw musimy dostosować naszą strukturę kapitałową. Obstajemy przy naszym planie zdobycia inwestora strategicznego i obecnie negocjujemy w tej sprawie z wieloma firmami - powiedział Liu Shaoyong, prezes China Eastern Airlines.Liu dodał, że przewoźnik jest obecnie pod dużą presją z uwagi na kryzys gospodarczy w Europie oraz spowolnienie wzrostu w Chinach. Na początku roku China Eastern Airlines zwiększyły oferowanie o niemal 8%, ale liczba pasażerów wzrosła tylko o 3,6%. Przewozy cargo spadły w porównaniu do stycznia zeszłego roku o 20%.

Najlepsze wyniki notują połączenia w zachodnich Chinach i na tym właśnie rynku chce skupić się przewoźnik. Jednak Liu Shaoyang zapewnia, że China Eastern Airlines będą dalej rozwijać siatkę lotów międzynarodowych oraz we wschodniej części kraju.

W ramach modernizacji i restrukturyzacji floty China Eastern Airlines wycofały już samoloty typu McDonnell-Douglas MD-90, a teraz są w trakcie wycofywania Airbusów A340.

Dominik Sipiński
fot. China Eastern Airlines
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
humbak 2012-03-13 21:33   
humbak - Profil humbak
Swego czasu China Eastern przejmowały Shanghai Airlines (i przez to Shanghai musiały wyjść ze *A). A rozmowy z China Southern na temat przejęcia? Czy ja się już pogubiłem w tych chińskich liniach?
humbak 2012-03-13 21:32   
humbak - Profil humbak
W Tybecie mają najlepsze wyniki???? :o))))
gosc_a9ca2 2012-03-13 18:51   
gosc_a9ca2 - Profil gosc_a9ca2
"Najlepsze wyniki notują połączenia w zachodnich Chinach"

a linia nazywa się China Eastern... :)
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama