Singapur: Drukair zamawia A319

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
15 lutego 2012 08:54
Reklama

Drukair, narodowy przewoźnik z Bhutanu, zamówił kolejny samolot Airbus A319. Będzie to trzecia maszyna tego typu we flocie linii. Kontrakt został zawarty podczas salonu lotniczego Singapore Airshow.

Nowo zamówiony A319 zostanie wyposażony w sharklety, czyli uniesione zakończenia skrzydeł. Ten element zmniejsza zużycie paliwa o ok. 3,5% oraz poprawia osiągi samolotu.

Bhutan to niewielkie państwo bez dostępu do morza położone na terenie wschodnich Himalajów. Lotnisko w Paro, jedyne w tym kraju, jest otoczone wysokimi górami. Tylko kilkunastu pilotów na świecie jest certyfikowanych, by tam lądować. Lądowanie jest możliwe jedynie z widocznością ziemi i w ciągu dnia. Airbus A319 jest największym samolotem, który może latać z Paro.

- Dla każdego kraju bez dostępu do morza lotnictwo jest bramą do świata. Jego znaczenie ekonomiczne nie może być przecenione. Airbus A319 pozwolił nam już powitać więcej gości w komforcie i stylu - powiedział Dasho Sonam Tshering, prezes Drukaira.

Nowy samolot będzie wykorzystywany na istniejących trasach regionalnych, ale dzięki niemu Drukair zamierza także uruchomić nowe połączenia do Hong Kongu i Singapuru.

Dominik Sipiński
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama