Etihad kupi udziały w Air Seychelles

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
31 stycznia 2012 23:02
1 komentarz
Reklama

Dziś (31.01) linie Etihad Airways poinformowały, że zakupią 40% udziałów w Air Seychelles. Wartość transakcji szacowana jest na 20 mln dolarów. Partnerstwo obu linii przewiduje także zawarcie umów code-share, połączenie programów lojalnościowych oraz pięcioletni kontrakt na zarządzanie przewoźnikiem przez linię Etihad.

Dzięki zawartej umowie, Air Seychelles otrzymają od rządu Seszeli zastrzyk 20 mln dolarów, a od Etihad pożyczkę 25 mln dolarów, która zostanie przeznaczona na kapitał obrotowy oraz rozwój siatki połączeń. Etihad planuje zwiększyć częstotliwość połączeń na trasie z Abu Zabi do Mahe z czterech do siedmiu rejsów tygodniowo.Zakup udziałów Air Seychelles to już druga inwestycja Etihad Airways. W grudniu 2011 roku przewoźnik z Abu Zabi zwiększył swoje udziały w Air Berlin do 29%.

Pod koniec listopada przewoźnik z Seszeli, zamknął swoje połączenie do Singapuru, a w styczniu trasy długodystansowe do Europy. Do ograniczenia oferty linię zmusiła rosnąca konkurencja ze strony przewoźników bliskowschodnich oraz słabnący popyt w Europie, związany z kryzysem ekonomicznym.

Od stycznia skasowane zostały loty do Rzymu-Fiumicino, Mediolanu-Malpensy i Londynu-Heathrow. Połączenie do Paryża-CDG jest wykonywane obecnie tylko trzy razy w tygodniu, a od 25 marca zniknie całkowicie z oferty seszelskiej linii.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk
Reklama

Ostatnie komentarze

gosc_f4d15 2012-02-01 09:03   
gosc_f4d15 - Profil gosc_f4d15
'Do ograniczenia oferty linię zmusiła rosnąca konkurencja ze strony przewoźników bliskowschodnich oraz słabnący popyt w Europie, związany z kryzysem ekonomicznym.' Co za bzdurny bełkot. Do tego kroku zmusił Etihad, a nie konkurencja czy krajzis.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama