×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sprint Air: Kolejny pasażerski Saab 340Flotę linii Sprint Air – przewoźnika realizującego m.in. regularne pasażerskie połączenie lotnicze z Zielonej Góry do Warszawy - zasilił kolejny samolot typu Saab 340A w wersji pasażerskiej. SP-KPC, bo takie znaki rejestracyjne otrzymał samolot, przeszedł już wszelkie niezbędne inspekcje techniczne i zostanie wprowadzony do użytkowania jeszcze w tym tygodniu. Wraz z nowym nabytkiem liczba eksploatowanych przez spółkę Sprint Air samolotów Saab 340A wzrośnie do 13. Obok dziesięciu maszyn w wersji towarowej, SP-KPC będzie trzecim wykorzystywanym przez przewoźnika samolotem w konfiguracji pasażerskiej.Saab 340 jest ekonomicznym samolotem turbośmigłowym charakteryzującym się wysoką niezawodnością. Jest przystosowany do wykonywania lotów w trudnych warunkach atmosferycznych (Kategoria II) oraz operowania z krótkich pasów startowych. Z kompletem pasażerów (33) samolot pokona dystans do 900 km (ok. 1:45 min lotu), natomiast z piętnastoma pasażerami na pokładzie nawet do 2600 km.

Fot. Sprint Air
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_70cbf - Profil
gość_70cbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie