Sprint Air obsłuży czartery w Belgii i Włoszech

Dominik Sipiński - Profil Dominik Sipiński
07 lutego 2017 09:00
Linia Sprint Air podpisała umowę z belgijską firmą VizionAin. Samoloty Sprint Aira będą  dostępne dla klientów czarterów w Europie Zachodniej i Południowej.
Reklama

33-miejscowy samolot saab 340 będzie dostępny na loty z lotniska Bergamo, a dwa razy większy pasażerski ATR 72 będzie stacjonował na lotnisku w belgijskim Liege. Sprint Air zadba o obsługę techniczną samolotów oraz zapewni zaplecze operacyjne, załogi lotnicze i personel pokładowy. VizionAir przewiduje, że na pasażerskie samoloty polskiej linii będzie duży popyt.

- Spółka VizionAir działa od 2013 r. Dobrze znamy rynek czarterowy i wiele razy mieliśmy okazję przekonać się, że istniejąca sieć połączeń lotniczych w Europie nie jest wystarczająca z punktu widzenia potrzeb wielu naszych klientów zarówno pod względem konkretnych tras, pojemności samolotów, jak i optymalizacji czasu podróży. Dzięki współpracy ze Sprint Airem pozyskujemy wiarygodnego partnera, a nasi klienci, tacy jak kluby sportowe, agencje eventowe czy przedstawiciele rządów, zyskają stały dostęp do stosownych samolotów o europejskim zasięgu i możliwość skorzystania z usługi transportowej świetnie dopasowanej do ich indywidualnych potrzeb - mówi Carl Legin, przedstawiciel spółki VizionAir.

- Jesteśmy podekscytowani realizowanym wspólnie z VizionAir projektem, który potwierdza nasz status jako przewoźnika europejskiego. Jesteśmy przekonani, że oba nasze samoloty, saab 340 i ATR 72, doskonale nadają się do tego rodzaju spersonalizowanego transportu, gdzie punktualność, niezawodność, wysoki standard obsługi oraz ekonomiczna wydajność są najistotniejszymi czynnikami - dodał Sprint Air w komunikacie prasowym.

Wspólne operacje VizionAir i Sprint Air rozpoczną się już w lutym 2017 r.

VizionAir jest spółką córką firmy brokerskiej The Aviation Factory, lidera na rynku czarterów lotniczych w krajach Beneluksu.

Do obsługi czarterów z Bergamo może zostać skierowana maszyna dotąd wykonująca połączenia między Babimostem a Warszawą. Sprint Air przegrał w przetargu na przedłużenie tego kontraktu z LOT-em - narodowy przewoźnik przejmie trasę od początku marca.

Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama