×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


FedEx zamawia 767F, odracza 777FFedEx, największy przewoźnik towarowy na świecie, zamówił 27 samolotów Boeing 767-300F i zrealizował dwie opcję na zakup Boeingów 777F. Amerykańska linia równocześnie przełożyła na późniejszy termin dostawę jedenastu zamówionych 777F. 

FedEx, którego baza znajduje się w Memphis, zastąpi swoje starzejące się samoloty McDonnell Douglas MD-10F nowymi Boeingami 767-300F. Pierwsze trzy trafią do linii w ciągu dwunastu miesięcy od marca 2013 r., a następnie Boeing będzie dostarczał sześć maszyn rocznie.- Boeing 767 zapewnia podobną ładowność jak MD-10, równocześnie dając większą niezawodność, o 30% lepszą wydajność paliwową i o co najmniej 20% niższe koszty operacyjne - czytamy w komunikacie prasowym FedExa

Do tej pory amerykański przewoźnik nie miał w swojej flocie samolotów typu 767-300F. 

Równocześnie FedEx zrealizował dwie opcje na zakup samolotów Boeing 777F i odroczył dostawę jedenastu maszyn tego typu. Po zmianach w terminarzu dostaw amerykańska firma otrzyma sześć samolotów do połowy 2014 r. Nie wiadomo kiedy zostanie zrealizowana dostawa pozostałych jedenastu zamówionych 777F. Obecnie we flocie FedExa jest 17 maszyn tego typu.  

Dominik Sipiński
fot. Boeing Mediagość_dad14 - Profil
gość_dad14
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie