×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowe prawo dla załóg w lotnictwie
Dziś (25.11) Komisja Europejska opublikowała rozporządzenie nr 1178/2011 ustanawiające wymagania techniczne i procedury administracyjne odnoszące się do załóg w lotnictwie cywilnym zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 216/2008.

Rozporządzenie to określa zasady i wymagania odnośnie licencjonowania i badań lotniczo-lekarskich pilotów: samolotów, śmigłowców, szybowców, balonów, sterowców i pionowzlotów, zasady konwersji krajowych licencji pilotów do licencji EASA oraz warunki uznawania licencji wydanych przez kraje trzecie lub w ich imieniu.

Rozporządzenie ukazało się z czterema pierwszymi załącznikami. Trzy kolejne (CC, ORA, ARA) mają zostać wydane w marcu 2012.Rozporządzenie wejdzie w życie 20-tego dnia od publikacji, a zastosowanie będzie miało od 8 kwietnia 2012 roku z możliwością wykorzystania przewidzianych w art. 12  okresów przejściowych. Komisja nie wykluczyła jednak wydłużenia czasu na dostosowanie się do nowych wymagań.

Rozporządzenie nr 1178/2011 ustanawiające wymagania techniczne i procedury administracyjne odnoszące się do załóg w lotnictwie cywilnym zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 216/2008: wersja w języku polskim (plik PDF) oraz wersja w języku angielskim (plik PDF).

Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_1562b - Profil
gość_1562b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie