×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Suchoj: Symulator i auto-land
Na lotnisku Żukowski pod Moskwą uruchomiony został symulator Suchoja SuperJet-100 typu "full motion". Symulator, wyprodukowany przez francuską firmę Thales, umożliwia szkolenie pilotów w pełnym zakresie. Już wkrótce z nowego systemu będą korzystać piloci Aerofłotu, największego klienta Suchoja.

Symulator otrzymał certyfikację na poziomie C. Oznacza to, że piloci muszą niezależnie od szkoleń na ziemi odbyć część przeszkolenia w prawdziwym samolocie. W przyszłości Suchoj planuje podniesienie klasy symulatora do poziomu D, który umożliwia tzw. ZFTT (zero flight time training), czyli szkolenie z zerowym czasem lotu. Piloci mogą wtedy zdobyć uprawnienia na ten typ samolotu, ani razu nie zasiadając za sterami prawdziwej maszyny.Suchoj planuje zainstalować jeszcze dwa symulatory samolotu SSJ-100. Jeden zostanie umieszczony w Moskwie, a drugi w Wenecji. Pierwszymi klientami we Włoszech będą piloci meksykańskiej linii Interjet, która zamówiła 15 samolotów SSJ-100.

Rosyjski producent poinformował również, że samolot testowy SSJ-100 wykonał pierwsze w pełni automatyczne lądowania. Próby, które odbywały się na lotnisku Żukowski, są pierwszym krokiem w drodze do uzyskania certyfikacji na automatyczne lądowania w kategorii ILS IIIa. 

Dominik Sipiński
fot. Dominik Sipińskigość_60844 - Profil
gość_60844
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie