×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Dubai Airshow: Atlasjet wybiera CSeriesDziś (15.11) Bombardier Aerospace poinformował, że Atlasjet podpisał list intencyjny (LOI), w którym zobowiązuje się do nabycia 10 Bombardierów CSeries CS300 z opcjami na kolejnych pięć maszyn tego typu. Wartość  kontraktu opiewa na kwotę 776 mln dolarów (z opcjami 1,18 mld dolarów). Warto dodać, że Atlasjet jest pierwszym tanim przewoźnikiem który wybrał model CSeries.

- Istnieje kilka powodów, dla których wybraliśmy najnowszego Bombardiera CS300 z rodziny CSeries - powiedział Murat Ersoy, prezes Atlasjet. - Samolot CS300 ma najlepszą ekonomię w swojej klasie, jest dobrze przystosowany do operacji w dużych temperaturach, a na podstawie jego wydajności i ekonomii, przyniesie to najwyższą rentowność na naszym rynku działania - dodał Ersoy.- Uważamy, że linie lotnicze działające w rejonie Turcji oraz na Bliskim Wschodzie są głównymi kandydatami do zakupu samolotu CSeries - powiedział Guy C. Hachey, prezes Bombardier Aerospace. - Obecna flota przewoźników w tym rejonie składa się głównie z większych samolotów, niż maszyna CSeries. Nasz samolot daje liniom lotniczym możliwość użycia tych maszyn na trasach mniej uczęszczanych przy relatywnie niskich kosztach operacyjnych  - dodał Hachey.

A jak wygląda w środku nowy Bombardier możecie zobaczyć tutaj.

Piotr Bożyk
Fot. Bombardier Mediagość_3041b - Profil
gość_3041b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie