×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Frontier zamawia 80 Airbusów A320neo
Spółka Republic Airways Holding do której należą linie lotnicze Frontier Airlines, potwierdziły ogłoszone podczas tegorocznego Paris Air Show zamówienie 60 samolotów A320neo oraz 20 A319neo. Linie Frontier eksploatują obecnie flotę 59 samolotów z rodziny A320.

Linie Frontier wybrały silniki LEAP-X firmy CFM International dla wszystkich zamówionych samolotów A320neo i A319neo. Samoloty będą także wyposażone w duże zakończenia skrzydeł zwane sharkletami. Zarówno silniki jak i końcówki skrzydeł przyczynią się do 15% redukcji paliwa, co oznacza zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 3,6 ton na jeden samolot w skali roku.- To zamówienie jest dla nas potwierdzeniem, że rodzina samolotów A320neo w znacznym stopniu przyczyni się do przyszłego rozwoju Frontier Airlines. Wysokie ceny paliwa, które nadal się utrzymują, oszczędny samolot będzie głównym czynnikiem każdej linii w celu utrzymania swojej pozycji. Dla Frontier nowe samoloty pozwolą oferować nadal niskie ceny biletów - powiedział Bryan Bedford, prezes Republic Airways Holding.

A320neo jest udoskonalonym modelem rodziny Aribusa A320. Najnowsze modele A319neo, A320neo i A321neo weszły do oferty sprzedażowej Airbusa w grudniu 2010.

Do tej pory 22 klientów złożyło zamówienia lub deklarację zakupu na 1245 samolotów z rodziny A320neo.

Piotr Bożyk
Fot. Airbus Mediagość_0ee29 - Profil
gość_0ee29
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie