×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Scoot - nowy low cost linii Singapore
W maju linie Singapore Airlines zapowiedziały utworzenie spółki córki, która zajmie się przewozami typu low-cost. Przewoźnik podjął decyzję, że rejsy dalekodystansowe nowej spółki będą obsługiwane samolotami Boeing 777-200. Wczoraj (1.11) nowy przewoźnik został  przedstawiony pod nazwą Scoot. W sieci pojawiła się również strona internetowa linii - Flyscoot.com. Linia zaprezentowała nowe malowanie jakie pojawi się na Boeingach 777-200.Przewoźnik rozpocznie operacje czterema samolotami 777-200ER, które pochodzić będą z Singapore Airlines i w pierwszym kwartale 2012 rok przejdą gruntowny remont. Do 2016 przewoźnik planuje posiadać flotę 14 samolotów nie wykluczając przy tym zakupu zupełnie nowych maszyn 777-200LR, które posiadają zwiększony zasięg.

Pierwszymi trasami nowej linii mają być cztery połączenia do Australii i Chin. Kolejnymi regionami do jakich linia Scoot chce zaproponować nowe trasy będą Europa, Afryka oraz Bliski Wschód.Kabina samolotów zostanie podzielona na dwie klasy; ekonomiczną premium posiadającą maksymalnie do 40 miejsc oraz klasę ekonomiczną dla 370 pasażerów w konfiguracji foteli 3-4-3.

Z racji tego, że terminal dedykowanym tanim liniom nie będzie mógł w stanie obsłużyć samolotu szerokokadłubowego podjęto decyzję, że obsługa rejsów linii Scoot będzie odbywała się w Terminalu 2 singapurskiego lotniska Changi.

- Tanie linie lotnicze będą korzystać z naszych B777-200. Wszechstronność i niezawodność tego samolotu to kluczowe czynniki dla tej decyzji - czytamy w oficjalnym komunikacie Singapore Airlines.

- Wybór początkowej floty, nazwy oraz prezentacja spółki to kolejne kamienie milowe w tworzeniu naszej nowej linii lotniczej - powiedział Campbell Wilson, prezes nowej linii. - Proces tworzenia linii przebiega bardzo dobrze. Sądzimy, że uda się uruchomić nasze połączenia z początkiem II kwartału 2012 roku. Nasz model firmy będzie oparty o niskie ceny. Operować będziemy na długich i średnich dystansach. Linia będzie niezależna i zarządzana oddzielnie od Singapore Airlines - dodał Wilson.

Piotr Bożyk
Fot. Piotr Bożyk, Flyscoot.comgość_4f30e - Profil
gość_4f30e
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie