×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Znaleziono wrak B747-400F Asiany
Wrak frachtowego Boeing 747-400F linii Asiana został znaleziony w morzu u wybrzeży Korei niemal 3 miesiące po katastrofie.

28 lipca samolot lecący z Seulu Incheon do Szanghaju Pudong zniknął z radarów w pobliżu wyspy Jeju. Była to maszyna o znakach rejestracyjnych HL-7604. W katastrofie zginęło dwóch pilotów. Ich ciała zostały już wydobyte z wraku.

Nadal nie znaleziono tzw. czarnych skrzynek, czyli urządzeń CVR (cockpit voice recorder) i FDR (flight data recorder). Uniemożliwia to ustalenie przyczyn katastrofy. Wśród najbardziej prawdopodobnych powodów wymienia się pożar na pokładzie.

Piloci przed katastrofą zgłosili sygnalizację ognia na pokładzie i zdecydowali się na lądowanie awaryjne w Jeju. Na wysokości 7600 stóp, w swoim ostatnim kontakcie z kontrolą lotów, załoga poinformowała o "problemach ze sterowaniem". Krótko potem samolot zniknął z radaru. 

Ładunek samolotu zawierał baterie litowe i farby. W tej chwili nie potwierdzono związku tego faktu z pożarem na pokładzie, jednak uważa się, że zwłaszcza baterie litowe mogą zwiększać ryzyko pożaru w locie. 

Dominik Sipińskigość_6ef1b - Profil
gość_6ef1b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie