×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Chiński przewoźnik zamawia CRJ900
Bombardier Aerospace ogłosił wczoraj (26.10), że jeden z chińskich przewoźników podpisał warunkową umowę zakupu sześciu samolotów CRJ900 NextGen. Transakcja, która jest pierwszym zakupem samolotu CRJ900 w Chinach, zawiera również opcje na dodatkowe pięć maszyn tej wersji.

Wartość kontraktu to 264 mln dolarów, która przy wykorzystaniu wszystkich opcji na kolejne maszyny może wzrosnąć do 491 mln dolarów.- Od czasu wprowadzenia programu Canadair Regional Jet w 1992 roku, samoloty Bombardiera z serii CRJ stały się najlepiej sprzedającym się maszynami regionalnymi w historii. Czekamy na zamówienia od kolejnych operatorów z Chin - powiedział Guy C. Hachey, prezes Bombardier Aerospace. - Nasza firma ma wyjątkową pozycję ponieważ jako jedyny producent samolotów oferujemy rodzinę samolotów w segmencie 60 - 149 pasażerów. Jesteśmy dobrze przygotowani do rozwoju naszej działalności handlowej samolotu w Chinach - dodał.

Najprawdopodobniej linią, która zamówiła samoloty jest chiński przewoźnik China Express Airlines posiadająca już w swojej flocie 5 maszyn CRJ-200.

Piotr Bożyk
Fot. Bombardiergość_0b31a - Profil
gość_0b31a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie