×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Grecja: Kolejny strajk!Dziś (19.10) rozpoczął się w Grecji dwudniowy strajk generalny. Akcja protestacyjna kierowana jest przeciwko rządowym działaniom oszczędnościowym. To już piąty strajk generalny od początku roku i drugi dwudniowy od końca czerwca.

Związkowcy wezwali do udziału w strajku niemal wszystkie grupy zawodowe. Zamknięte są urzędy, szkoły, sklepy. Nie działają stacje benzynowe, nie kursują taksówki, nie latają samoloty.

Strajk w Grecji po raz kolejny dotknął sektor transportu lotniczego. W akcji protestacyjnej biorą udział kontrolerzy ruchu lotniczego oraz pracownicy Civil Aviation Authority (CAA).

W ciągu najbliższych 48 godzin akcja protestacyjna spowoduje poważne zakłócenia w ruchu lotniczym. Dotyczy to zarówno do lotów krajowych jak i międzynarodowych do i z wszystkich portów lotniczych w Grecji.

Największy grecki przewoźnik lotniczy, Aegean Airlines, oznajmił, iż z powodu strajku, został zmuszony do odwołania wszystkich lotów ze swojej siatki połączeń w środę (19.10) i czwartek (20.10). Dziś rano poważnie zakłócony był także transport publiczny. Kierowcy autobusów nie wyjechali na ulice Aten.

Rygorystyczne posunięcia oszczędnościowe rządu Jeorjosa Papandreu są warunkiem dalszego korzystania z pomocy międzynarodowej, bez której Grecja musiałby ogłosić bankructwo. Grecja czeka na kolejną transzę, wysokości 8 mld euro, z pierwszego pakietu pomocy opiewającego na 110 mld euro, przyznanego w 2010 roku.

Anna Robaczyńska

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


gość_7c147 - Profil
gość_7c147
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie