Grecja: Kolejny strajk!

Piotr Bożyk - Profil Piotr Bożyk
19 października 2011 11:06
3 komentarze
Reklama

Dziś (19.10) rozpoczął się w Grecji dwudniowy strajk generalny. Akcja protestacyjna kierowana jest przeciwko rządowym działaniom oszczędnościowym. To już piąty strajk generalny od początku roku i drugi dwudniowy od końca czerwca.

Związkowcy wezwali do udziału w strajku niemal wszystkie grupy zawodowe. Zamknięte są urzędy, szkoły, sklepy. Nie działają stacje benzynowe, nie kursują taksówki, nie latają samoloty.

Strajk w Grecji po raz kolejny dotknął sektor transportu lotniczego. W akcji protestacyjnej biorą udział kontrolerzy ruchu lotniczego oraz pracownicy Civil Aviation Authority (CAA).

W ciągu najbliższych 48 godzin akcja protestacyjna spowoduje poważne zakłócenia w ruchu lotniczym. Dotyczy to zarówno do lotów krajowych jak i międzynarodowych do i z wszystkich portów lotniczych w Grecji.

Największy grecki przewoźnik lotniczy, Aegean Airlines, oznajmił, iż z powodu strajku, został zmuszony do odwołania wszystkich lotów ze swojej siatki połączeń w środę (19.10) i czwartek (20.10). Dziś rano poważnie zakłócony był także transport publiczny. Kierowcy autobusów nie wyjechali na ulice Aten.

Rygorystyczne posunięcia oszczędnościowe rządu Jeorjosa Papandreu są warunkiem dalszego korzystania z pomocy międzynarodowej, bez której Grecja musiałby ogłosić bankructwo. Grecja czeka na kolejną transzę, wysokości 8 mld euro, z pierwszego pakietu pomocy opiewającego na 110 mld euro, przyznanego w 2010 roku.

Anna Robaczyńska
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil
korrado 2011-10-20 03:33   
korrado - Profil korrado
Strajk generalny w Grecji to uświęcona tradycja. A tradycji nie wolno szargać!!!!! Tylko niech zarobią sami na kultywowanie tej tradycji, zamiast stanowczo domagać się setek miliardów euro od innych.
ktgracz 2011-10-19 16:28   
ktgracz - Profil ktgracz
Jeszcze trochę takich praktyk (działają na linie lotnicze jak wulkan) i nie tylko greckie państwo, ale i linie Aegean ogłoszą pewnego pięknego dnia bankructwo - a i turystów w 2012 roku będzie mniej, bo wolą nie ryzykować odwołania lotów, wybiorą Turcję czy inne Egipty.
olo 2011-10-19 11:11   
olo - Profil olo
zamknąć Grecję
 - Profil
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama