×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Sky Express traci certyfikat
Sky Express, pierwszy rosyjski tani przewoźnik lotniczy, traci certyfikat AOC. Linia została przejęta przez Kuban Airlines i będzie funkcjonować w ramach jednego zezwolenia z nowym właścicielem.

Kuban Airlines już od zeszłego roku zapowiadał przejęcie Sky Express. Konsolidacja przewoźników i utworzenie silnej bazy w Krasnodarze jest wspierane przez departament lotnictwa w rosyjskim ministerstwie transportu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że po połączeniu utrzyma zostanie lepiej znana marka Sky Express. Trudno jednak przewidzieć, czy nowy właściciel utrzyma formułę przewoźnika niskokosztowego. 

Sky Express rozpoczęły działalność w 2007 r. dzięki kapitałowi zagranicznemu. Swój wkład w linię miał m.in. Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju. Początkowo przewoźnik korzystał z dwóch Boeingów 737-300, a na krajowych trasach oferował bilety od 500 rubli (ok. 50 zł). Ponieważ zyski z tanich przelotów były zbyt małe, Sky Express wszedł również na rynek czarterów. W 2010 r. linia przewiozła niemal 1,7 mln pasażerów.

Dominik Sipińskigość_0b31a - Profil
gość_0b31a
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie