×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Nowa fabryka Airbusa otwartaAirbus uruchomił kolejną fabrykę na terenie Europy. Powstała ona obok już istniejącej fabryki miedzynarodowego konsorcjum w miejscowość Broughton, znajdującej się w Walii.

Obiekt o łącznej powierzchni 46 tys. metrów kwadratowych jest jednym z największych zakładów produkcyjnych zbudowanych w Wielkiej Brytanii w ostatnich latach. Swoją wielkością przewyższa nawet stadion Wembley. Koszt inwestycji to ponad 400 mln funtów.


Fabryka zajmie się produkcją zaawansowanych technicznie skrzydeł do wszystkich samolotów z rodziny A350 XWB. Podstawowym ich budulcem będzie materiał kompozytowy – włókno węglowe. Nowe modele samolotów dalekiego zasięgu, jakimi są A350XWB, które na pokład będą w stanie zabrać od 270 do 350 pasażerów mają pojawić się na rynku już pod koniec 2013 roku.

- Nowa fabryka Airbusa jest jedną z najnowocześniejszych na świecie i z pewnością będzie jednym z filarów rozwoju programu A350 XVB. Dzisiejsze otwarcie to kolejny krok, który przybliża nas do rozpoczęcia produkcji nowej maszyny - powiedział Tom Enders, prezes Airbusa.

Gościem honorowym otwarcia był premier Wielkiej Brytanii David Cameron.

- Naszym celem jest tworzenie nowych miejsc pracy i dlatego z ogromną przyjemnością wziąłem udział w otwarciu fabryki Airbusa, która doskonale wpisuje się w ten plan - skomentował David Cameron.

Według przedstawicieli Airbusa dzięki inwestycji prace znajdzie tu ponad 650 osób. W Europie oprócz zakładów w Wielkiej Brytanii konsorcjum posiada swoje fabryki w Francji, Niemczech oraz Hiszpanii.

Justyna Żyła
fot. Airbus


Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.


gość_71e4b - Profil
gość_71e4b
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie