×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


TAM zamawia 32 Airbusy A320
Brazylijskie linie TAM Linhas Aereas sfinalizowały zamówienie dotyczące zakupu 32 ekologicznych samolotów Airbus A320. Wśród nich aż 22 maszyny to Airbusy A320 neo.

Nowa opcja silnika zastosowana w A320neo pozwala m.in redukować zużywane paliwo o 15%, co daje około 3,6 tys. ton mniej emisji CO2 rocznie.

- Bardziej wydajne pod względem zużycia paliwa samoloty są kluczem naszego programu redukcji kosztów paliwa oraz wsparciem w walce o zmniejszenie emisji dwutlenku węgla w branży lotniczej – skomentował José Zaidan Maluf, wiceprezes TAM ds. realizacji kontraktów i dostaw.


Brazylijski przewoźnik to jeden z największych odbiorców samolotów z rodziny A320. W swojej flocie posiada ich aż 125 - trzydzieści A319, osiemdziesiąt sześć A320 oraz dziewięć A321. Łącznie TAM zamówił do tej pory ponad 200 samolotów produkowanych przez europejskie konsorcjum.

Justyna Żyła
Fot. Airbus Media

Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_9b3c2 - Profil
gość_9b3c2
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie