Gala: Zaskakujące wyniki i 200 gości

Paweł Cybulak - Profil Paweł Cybulak
19 stycznia 2013 15:03
21 komentarzy
Reklama

We Wrocławiu wręczyliśmy w czwartek (17.01) nagrody dla najlepszych przewoźników latających do Polski. Zapraszamy na fotorelację z tego wydarzenia.

Głównym partnerem Gali był Port Lotniczy Wrocław. Swój patronat nad Plebiscytem objął Związek Regionalnych Portów Lotniczych, a nad merytoryką Plebiscytu czuwała Wyższa Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, która jako jedna z niewielu w Europie oferuje studia Aviation Management.

Tegoroczna impreza odbyła się w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia we Wrocławiu.Sala przed przybyciem pierwszych gości prezentuje się tak:
Czerwony dywan wita zaproszonych gości. Łącznie przybyło ich ok. 200.

W międzyczasie odbywa się briefing dla prasy. Prezesi lotnisk we Wrocławiu (Dariusz Kuś) i Katowicach (Artur Tomasik) w towarzystwie Dominika Sipińskiego z redakcji Pasazer.com prezentują dziennikarzom mediów ogólnopolskich i lokalnych wyniki plebiscytu.

Czas na indywidualne wywiady...

...a także komentarze na temat uziemienia Boeingów 787 Dreamliner.W sali obok pojawiają się pierwsi goście...

We foyer gości witają odziane w białe kostiumy tancerki.

Jest i sam prezydent Wrocławia...... Rafał Dutkiewicz, którego witał Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Tuż przed 19:00 sala jest już pełna......i czas zacząć część oficjalną. Gości wita Paweł Gołębiewski, który jest gospodarzem wieczoru.W krótkiej mowie prezes Wrocław Airport wita przybyłych gości.Kilka słów od Rafała Dutkiewicza.Następnie kolej na Pawła Cybulaka, redaktora naczelnego Pasazer.com.
Wstępem do pierwszej kategorii, "tradycyjna linia lotnicza", jest występ kabaretu Paranienormalni z autorskim skeczem w wykonaniu Mariolki, która wcieliła się w początkującą stewardessę.

Nagrody w tej kategorii wręcza Michał Marzec, naczelny dyrektor PPL. Najlepszą linią tradycyjną okazała się Qatar Airways.
Nagrodę odbiera Martin Sprongl, menedżer linii na Europę Środkową.Drugie miejsce, podobnie jak przed rokiem, zajęła Lufthansa. Nagrodę odebrał Łukasz Łosiński, przedstawiciel niemieckich linii lotniczych.Na trzecim miejscu: Polskie Linie Lotnicze LOT. Nagrodę odbiera Violeta Siudak z LOT-u.

Paranienormalni skeczem "Biedronka Airlines. Codziennie Niskie Ceny" wprowadzają kolejną kategorię - "tania linia lotnicza".Nagrodę w tej kategorii wręcza Mariusz Wiatrowski, prezes Portu Lotniczego Poznań Ławica. Najlepszą tanią linią lotniczą okazał się Wizz Air, który już po raz dziewiąty odbiera tę nagrodę. Statuetkę odebrał Marcin Gawęda z Wizz Air.Maria Macken, dyrektor marketingu i sprzedaży Ryanaira, który zdobył drugie miejsce, zapowiada, że w tym roku linia będzie największym przewoźnikiem w Polsce.Trzecie miejsce zajął easyJet.

W skeczu zapowiadającym kategorię "czarterowa linia lotnicza" Paranienormalni zamiast w Hurgadzie, mało co nie wylądowali w... Lublinie.W tej kategorii nagrody wręczał Tomasz Kloskowski, prezes lotniska w Gdańsku.

Zwycięski okazał się Enter Air. Nagrodę odbiera prezes linii, Grzegorz Polaniecki.Drugie miejsce zdobyło Bingo Airways, a na trzecim uplasowały się linie Small Planet.W drugiej części swoje nagrody wręczyła Kapituła, która w tym roku składała się z 13 osób. W jej skład wchodzili:
 • Artur Tomasik, GTL, przewodniczący kapituły
 • Adrian Furgalski, TOR
 • Tomasz Kloskowski, MPL Gdańsk
 • Dariusz Kuś, MPL Wrocław
 • Michał Marzec, PPL, Lotnisko Chopina
 • Stanisław Nowak, MPL Rzeszów
 • Jan Pamuła, MPL Kraków
 • Andrzej Szelc, prof. WSIZ
 • Danuta Walewska, Rzeczpospolita
 • Mariusz Wiatrowski, MPL Poznań
 • Grzegorz Muszyński, Port Lotniczy Lublin
 • Paweł Cybulak, red. nacz Pasazer.com
Nagrody wręczał Artur Tomasik, przewodniczący Kapituły.
W kategorii "najlepsza biznesowa linia lotnicza" Kapituła nagrodziła Lufthansę.Kampania reklamowa roku to według Kapituły "Naszym horyzontem jest przyszłość" PLL LOT.

W kategorii najlepsza trasa roku Kapituła przyznała nagrodę dla trasy Warszawa - Doha uruchomionej przez Qatar Airways. Przewoźnik odebrał też nagrodę dla menedżera roku, Akbara al Bakera.

Wydarzeniem roku okazało się powstanie i upadek OLT Express. Nagrody z oczywistych względów nikt nie odebrał. Zdecydowaliśmy, że przekażemy ją syndykowi masy upadłościowej spółki.

Największym wygranym Plebiscytu był Qatar Airways, który zgarnął trzy nagrody, choć do Polski lata ledwo od grudnia. Widać wyraźnie, że nasi Czytelnicy docenili renomę linii i choć niewielu pewnie skorzystało z jej usług, postanowili na nią zagłosować. Jest to z pewnością wyróżnienie "na zachętę" - mamy nadzieję, że zmotywuje linię do dbania o polskich pasażerów.Widać, że również Kapituła, złożona z prezesów lotnisk, ekspertów i dziennikarzy, doceniła loty do Dohy, które poprawiają połączenie Polski z Bliskim i Dalekim Wschodem.

I czas na pamiątkowe zdjęcie.Na zakończenie części oficjanej Paranienormalni zaprezentowali skecz o tworzeniu "faktów medialnych". W rolach głównych - "Krystyna" Pochanke, niedoszły samobójca-skoczek z dachu oraz "ekspert-profesor".Po kolacji wystąpiła Asia Kwaśnik, znana z telewizyjnego programu X-Factor.Goście mieli okazję degustować nowy produkt marki Żubrówka.

Przy muzyce Asi Kwaśnik i jej zespołu wszyscy bawili się znakomicie.Parkiet był zatłoczony również później, przy muzyce granej przez DJ-a.Gala wieńcząca plebiscyt "Najlepsza Linia Lotnicza" po raz kolejny okazała się sukcesem. O plebiscycie szeroko rozpisywały się media, a goście dopisali. Nie zabrakło przedstawicieli lotnisk, linii lotniczych i innych firm działających w branży lotniczej.

Wyniki okazały się zaskakujące również dla redakcji Pasazer.com. Nagrodzenie Qatar Airways świadczy o renomie przewoźnika oraz o tym, że Polacy cieszą się, że linia nareszcie zawitała do Warszawy. Za rok przekonamy się, czy pasażerowie docenią przewoźnika również za komfort i ofertę, a rywala linia będzie miała mocnego, bo już wkrótce w Warszawie pojawi się Emirates.

Dominik Sipiński, Paweł Cybulak
fot. Dominik Sipiński, Sebastian Guśliński, Port Lotniczy Wrocław
Reklama

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gosc_1930c 2013-01-22 13:23   
gosc_1930c - Profil gosc_1930c
Tak tak, bo tak naprawdę to nikogo nie było na gali. To co widać to tylko hologramy... A w ogóle to w Smoleńsku był zamach:)
gosc_a6507 2013-01-22 11:08   
gosc_a6507 - Profil gosc_a6507
No tak się składa że portal bazuje (NIEZALEŻNY haha) na pieniądzach od branży, wygrywa Wrocław, po tygodniu partner portalu i sponsor, wygrywa Qatar, po 3 dniach wykupiona reklama. ale dobrze ze wam si wydaj ze ludzie i branża tego nie widzą. Aha jeszcze jedno - na waszej gali bylo ponad 100 gosci a nie 200. milego kasowania postu
gosc_c9030 2013-01-21 22:05   
gosc_c9030 - Profil gosc_c9030
stenus, humbak czy inne przepoczwarzenie zawsze na tym bazowało i chyba dalej bazuje.
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
Rezerwuj loty
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama