W Poznaniu rozdano nagrody CEESAR Awards

19 marca 2019 21:28
3 komentarze
Wszystko jasne! Tegoroczne "lotnicze Cezary" dla najlepszych linii lotniczych otrzymali: PLL LOT, Lufthansa i Wizz Air. W głosowaniu wyróżniono również przewoźników w siedmiu kategoriach szczegółowych. Swoje nagrody przyznała także ekspercka kapituła.
Reklama
PLL LOT, Wizz Air i Lufthansa zostały uznane przez pasażerów za najlepsze w Europie Środkowo-Wschodniej linie lotnicze 2018 roku.- Już 15. raz wybieramy najlepszą linię lotniczą, tym razem w całej Europie Środkowowschodniej. Podczas tegorocznej edycji plebiscytu, pasażerowie z 16 krajów nagrodzili najlepsze linie „lotniczymi Cezarami” – powiedział Paweł Cybulak, szef CEESAR Awards i redaktor naczelny serwisu Pasazer.com.


Gospodarzem tegorocznej gali jest Port Lotniczy w Poznaniu. Partnerami plebiscytu byli Lagardere, operator sklepów duty free na polskich lotniskach, grupa eSKY, agent turystyczny działający online (OTA) oraz CEDC, producent Żubrówki.

- Gala ma miejsce w Poznaniu, w Wielkopolsce, znanej z gościnności i otwartości. Warto zaznaczyć, iż to wydarzenie organizowane jest w naszym mieście po raz pierwszy i jest najważniejszym w Polsce lotniczym wydarzeniem branżowym. Zaprosiliśmy do udziału w niej przedstawicieli branży lotniczej z całej Europy, przedstawicieli ministerstwa infrastruktury oraz władz lokalnych, a także media. Jest to zatem powód do dumy dla nas, dla pracowników, dla Zarządu lotniska, które w ubiegłym roku zanotowało rekordowe wyniki obsługi pasażerskiej i osiągnęło drugie miejsce w Europie pod względem dynamiki ruchu wśród portów obsługujących do 5 mln pasażerów - powiedział Mariusz Wiatrowski, prezes zarządu Lotniska Poznań-Ławica.


Coroczny ranking "The CEESAR Awards", jest najważniejszym rankingiem branży lotniczej od 2004 roku i odzwierciedla prawdziwe opinie zweryfikowanych klientów, od tego roku, pasażerów całego regionu Europy Środkowowschodniej.


Plebiscyt odbywał się na kilku poziomach. Przede wszystkim zaangażowali się w niego sami pasażerowie, którzy odbyli w ubiegłym roku podróż lotniczą. To oni oddawali swe głosy i dzielili się opiniami o przewoźnikach. Dzięki nim wyłoniono najlepszych z nich. W kategorii "najlepsza niskokosztowa linia lotnicza" nagrodę otrzymał Wizz Air, najlepszą linią długodystansową został PLL LOT, a miano "najlepszej linii krótkodystansowej" przypadło Lufthansie.


Ranking opiera się na opiniach zweryfikowanych pasażerów, którzy odbyli swoją podróż na pokładzie samolotu. Dzięki współpracy z partnerami działającymi na rynku Europy Środkowo- Wschodniej: pośrednika sprzedaży online eSky oraz lokalnych serwisów lotniczych, możliwe było przeprowadzenie badania na wyselekcjonowanej grupie klientów, którzy rzeczywiście korzystali z usług konkretnych linii lotniczych.


Pasażerowie, którzy odbyli rejs daną linią, oceniali ich usługi w siedmiu szczegółowych kategoriach. W każdej z nich wyłoniony został zwycięzca. Ryanair wygrał w kategorii najlepszego stosunku jakości do ceny, PLL LOT – wskazany jako oferujący najlepszą odprawę i boarding. Przewoźnikiem o najwyższym komforcie i z najlepszą rozrywką na pokładzie wybrany został Emirates, a najlepszą załogą kabinową może się pochwalić Wizz Air. Najlepszą linią w kategorii "czystość" głosujący wybrali Lufthansę, podczas gdy Qatar Airways zaoferował, według nich, najlepszy catering na pokładzie.

- Jako jeden z niewielu organizatorów, dużą wagę przywiązujemy do weryfikacji ocen opartych na opiniach osób, które rzeczywiście skorzystały z podróży lotniczej. W tym roku było ich blisko 40 tys. Ma to bezpośrednie przełożenie na szczególną wiarygodność oraz, przede wszystkim, na znaczną rangę nagród – dodał Cybulak.


Spośród wszystkich ankietowanych największą grupę stanowili Polacy - 34 proc. Drudzy w kolejności byli Rumuni (18 proc.). Po 11 proc. badanych pochodziło z Węgier i krajów byłej Jugosławii. 9 proc. stanowili mieszkańcy Czech, 7 proc. - krajów bałtyckich oraz po 5 proc. - Słowacji i Bułgarii.

Swoje nagrody przyznała także powołana kapituła ekspercka, złożona ze specjalistów branży, biznesu i mediów reprezentujących kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Rada głosowała łącznie w ośmiu kategoriach. I tak, swoją nagrodę w kategorii "najlepsza oferta dla biznesu" przyznała linii Qatar Airways. Za "wydarzenie roku 2018" uznano dynamiczny rozwój portu lotniczego w Budapeszcie. Lotnisko w stolicy Węgier otrzymało także wyróżnienie za rozbudowę. O mieście tym eksperci wspomnieli jeszcze po raz trzeci, przy okazji "trasy roku", którą zostało połączenie z Budapesztu do Nowego Jorku uruchomione w maju ub. roku przez PLL LOT.

Nagrodę dla "menedżera roku" przyznano prezesowi i założycielowi Wizz Aira - Józsefowi Varádiemu, zaś uznanie za punktualność zyskał z kolei łotewski airBaltic. Wśród wyróżnionych znalazło się także miejsce dla polskiej firmy i - pośrednio - polskiego lotniska regionalnego. W kategorii "najlepsza nowa strefa handlowa" nagrodzono Baltonę i jej nowe sklepy w porcie lotniczym im. M. Kopernika we Wrocławiu.


- Wręczanie nagród najlepszym liniom lotniczym podczas tej uroczystości, to także doskonała okazja do spotkań z partnerami biznesowymi i budowania relacji ze specjalistami branży lotniczej w Polsce. To także czas na podziękowania za udany ubiegły rok oraz na zadanie kilku kluczowych pytań, podczas rozmów kuluarowych, o przyszłość i rozwój współpracy - dodaje Wiatrowski.
Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_03df9 2019-03-20 23:49   
gość_03df9 - Profil gość_03df9
gość_d24d5: była, ale upadła, hehe.
gość_d24d5 2019-03-20 23:21   
gość_d24d5 - Profil gość_d24d5
A najlepszej linii czarterowej w tym roku nie było ?
gość_05cde 2019-03-20 07:01   
gość_05cde - Profil gość_05cde
Czy zarząd załatwił powrót Wizz z baza ? Albo jakiegoś nowego przewoźnika ? Czy tylko zabawa była?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy