Lotnicze Cezary rozdane. Znamy najlepsze linie regionu

8 maja 2024 21:45
Po covidowej przerwie ponownie rozdano nagrody Ceesar Awards dla najlepszych linii na europejskim niebie. Wyróżnienie otrzymali: PLL LOT, KLM, Wizz Air i Enter Air. Przewoźników oceniono również w siedmiu kategoriach szczegółowych, a swoje nagrody przyznała także ekspercka kapituła.
Reklama
"Lotnicze Cezary" przyznano już po raz 16., a plebiscyt powrócił po przerwie spowodowanej pandemią Covid-19. Gospodarzem tegorocznej gali jest Port Lotniczy we Wrocławiu, który miał gościć również niedoszłą edycją w 2020 roku. Partnerami wydarzenia są Lagardere Travel Retail - operator sklepów duty free na polskich lotniskach, Grupa eSky - internetowej platformy podróży (OTA) oraz CEDC.

Ranking "The CEESAR Awards", przez lata był najważniejszym rankingiem branży lotniczej i co najważniejsze, odzwierciedla prawdziwe opinie zweryfikowanych klientów. W tym roku już po raz drugi w głosowaniu wzięli pasażerowie z całego regionu Europy Środkowowschodniej.

- Już po raz 16. raz wybieramy najlepszą linię lotniczą. Bardzo się cieszę że "Lotnicze Cezary" powróciły i znów cieszyły się tak dużym zainteresowaniem wśród podróżnych z całego regionu
- powiedział Paweł Cybulak, szef CEESAR Awards i redaktor naczelny serwisu Pasazer.com.


Ranking opiera się na opiniach zweryfikowanych pasażerów, którzy odbyli swoją podróż na pokładzie samolotu linii operujących w Europie Centralnej. Dzięki współpracy z partnerami działającymi na tym rynku - internetowej platformy podróży eSky oraz lokalnych serwisów lotniczych, możliwe było przeprowadzenie badania na wyselekcjonowanej grupie klientów, którzy rzeczywiście korzystali z usług konkretnych linii lotniczych w ubiegłym roku.
- W tym roku w głosowaniu wzięło udział ponad 20 tysięcy zweryfikowanych osób, które rzeczywiście odbyły podróż lotniczą i swoje oceny oparli na własnych doświadczeniach. To właśnie ta weryfikacja ocen wpływa na wiarygodność naszego plebiscytu. Te nagrody odpowiadają prawdziwym odczuciom i opiniom podróżnych
- dodał Cybulak.


Na podstawie zebranych ocen udało nam się wyróżnić czterech najlepszych przewoźników w najważniejszych kategoriach. Nagrodę dla najlepszej linii niskokosztowej otrzymał węgierski Wizz Air, najlepszą linią długodystansową został PLL LOT, a krótkodystansową holenderski KLM. Miano najlepszej linii czarterowej przypadło z kolei polskiemu Enter Airowi.


Osoby biorące udział w naszym głosowaniu oceniały przewoźników w siedmiu szczegółowych kategoriach. We wszystkich z nich wyłoniliśmy zwycięzców. Za linie oferującą najlepsze ceny biletów głosujący uznali Ryanaira. PLL LOT wskazano jako przewoźnika z najlepszą odprawą i boardingiem. Z kolei Lufthansa została wybrana linią oferującą najwyższy komfort i poziom czystości na pokładach swoich samolotów. Pasażerowie szczególnie docenili załogi pokładowe Wizz Aira, rozrywkę pokładową Emirates oraz catering na lotach Turkish Airlines.

Specjalne nagrody przyznała również kapituła ekspertów złożona ze specjalistów z branży lotniczej, biznesu i przedstawicieli mediów branżowych z krajów naszego regionu. Nagrodę w kategorii najlepsza oferta dla biznesu otrzymały linie Emirates. Za połączenie roku uznano najnowszą międzykontynentalną trasie LOT-u z Wrocławia do Seulu. Nagrodzono również nową strefę wolnocłową Baltony na lotnisku w Radomiu.


Menedżerem roku wybrano nowego prezesa LOT-u - Michała Fijoła, który swoją nagrodę otrzymał m.in. za osiągnięcie największego zysku netto w historii linii. Za wydarzenie roku kapituła uznała znaczący, ponad 50 proc. wzrost liczby przewiezionych pasażerów na pokładach samolotów Air Serbia.

Gratulujemy wszystkim nagrodzonym i dziękujemy partnerom za wsparcie tegorocznych "Lotniczych Cezarów"!


Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy