Skytrax: Qatar Airways najlepszą linią po raz piąty

19 czerwca 2019 10:30
5 komentarzy
We wtorek (18.06), podczas trwających targów lotniczych Paris Air Show 2019, katarski przewoźnik, na podstawie głosów oddawanych przez pasażerów, zdobył wiele lotniczych wyróżnień - w tym tytuł najlepszej linii lotniczej na świecie.
Reklama
Qatar Airways został także uznany za najlepszą linię lotniczą na Bliskim Wschodzie oraz zdobył nagrody za najlepszą klasę biznesową jak i za najlepsze fotele w klasie biznes. Wyróżnione zostały też linie Singapore Airlines, które zdobyły tytuł przewoźnika z najlepszym personelem pokładowym, najlepszą pierwszą klasą oraz z najlepszymi fotelami w tej klasie podróży a także zostały najlepszą linią lotniczą w Azji.

- Niesamowicie cieszy nas globalne uznanie klientów. Qatar stał się pierwszym przewoźnikiem, który po raz piąty otrzymał tytuł „Linii Lotniczej Roku”, co jest przełomowym osiągnięciem. W połączeniu z trzema innymi ważnymi nagrodami Skytrax, jest to dla nas ukoronowanie wszystkich wysiłków całego zespołu Qatar Airways. Wiemy, że w ten sposób wyznaczamy trendy dla całej branży lotniczej na świecie - powiedział Akbar Al Baker, prezes Qatar Airways


Za katarskimi liniami w rankingu najlepszych przewoźników na świecie, według głosów pasażerów, znalazły się Singapore Airlines (Singapur), ANA All Nippon Airways (Japonia), Cathay Pacific (Hongkong) Emirates (Zjednoczone Emiraty Arabskie), EVA Air (Tajwan), Hainan Airlines (Chiny) Qantas Airways (Australia), Lufthansa (Niemcy) oraz Thai Airways (Tajlandia).

- Wszystkie wyróżnienia, przyznawane dzisiaj przewoźnikom przez Skytrax, są wynikiem zadowolenia ich klientów. Nasze coroczne badanie koncentruje się na własnych, osobistych preferencjach i przeprowadzane jest od 1999 r. w 100 procentowo niezależnym i bezstronnym formacie - skomentował Edward Plaisted, prezes SkyTrax.


W kategorii najlepszego personelu pokładowego wyróżnieni zostali: Garuda Indonesia (Indonezja), Japan Airlines (Japonia) oraz China Airlines (Chiny). W pierwszej dziesiątce zestawienia zabrakło jakiegokolwiek przewoźnika spoza Azji. Natomiast za trzy najlepsze tanie linie lotnicze uznane zostały AirAsia, easyJet oraz Norwegian. Ryanair uplasował się na miejscu 9., natomiast Wizz Air sklasyfikowany został poza pierwszą dwudziestką.

Polskie Linie Lotnicze LOT uznane zostały przez pasażerów za 67. najlepszą linię na świecie - na tym samym miejscu polski przewoźnik znalazł się w notowaniu z 2018 r.

Fot.: Piotr Bożyk, Dominik Sipiński

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
gość_d87e6 2019-06-21 18:55   
gość_d87e6 - Profil gość_d87e6
gość_d87e6: Być może zauważyłeś, że podobnego typu przewoźnicy (np. Smartwings) zostali uwzględnieni?
gość_3145f 2019-06-21 18:29   
gość_3145f - Profil gość_3145f
Enter? Nie widze powodu, by zajal nawet ostatnie miejsce.
gość_0e701 2019-06-21 15:55   
gość_0e701 - Profil gość_0e701
gość_d87e6: A dlaczego niby miałby być?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy