×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Skytrax: Qatar Airways najlepszą linią po raz piąty


We wtorek (18.06), podczas trwających targów lotniczych Paris Air Show 2019, katarski przewoźnik, na podstawie głosów oddawanych przez pasażerów, zdobył wiele lotniczych wyróżnień - w tym tytuł najlepszej linii lotniczej na świecie.


Qatar Airways został także uznany za najlepszą linię lotniczą na Bliskim Wschodzie oraz zdobył nagrody za najlepszą klasę biznesową jak i za najlepsze fotele w klasie biznes. Wyróżnione zostały też linie Singapore Airlines, które zdobyły tytuł przewoźnika z najlepszym personelem pokładowym, najlepszą pierwszą klasą oraz z najlepszymi fotelami w tej klasie podróży a także zostały najlepszą linią lotniczą w Azji.

Niesamowicie cieszy nas globalne uznanie klientów. Qatar stał się pierwszym przewoźnikiem, który po raz piąty otrzymał tytuł „Linii Lotniczej Roku”, co jest przełomowym osiągnięciem. W połączeniu z trzema innymi ważnymi nagrodami Skytrax, jest to dla nas ukoronowanie wszystkich wysiłków całego zespołu Qatar Airways. Wiemy, że w ten sposób wyznaczamy trendy dla całej branży lotniczej na świecie - powiedział Akbar Al Baker, prezes Qatar Airways


Za katarskimi liniami w rankingu najlepszych przewoźników na świecie, według głosów pasażerów, znalazły się Singapore Airlines (Singapur), ANA All Nippon Airways (Japonia), Cathay Pacific (Hongkong) Emirates (Zjednoczone Emiraty Arabskie), EVA Air (Tajwan), Hainan Airlines (Chiny) Qantas Airways (Australia), Lufthansa (Niemcy) oraz Thai Airways (Tajlandia).

Wszystkie wyróżnienia, przyznawane dzisiaj przewoźnikom przez Skytrax, są wynikiem zadowolenia ich klientów. Nasze coroczne badanie koncentruje się na własnych, osobistych preferencjach i przeprowadzane jest od 1999 r. w 100 procentowo niezależnym i bezstronnym formacie - skomentował Edward Plaisted, prezes SkyTrax.


W kategorii najlepszego personelu pokładowego wyróżnieni zostali: Garuda Indonesia (Indonezja), Japan Airlines (Japonia) oraz China Airlines (Chiny). W pierwszej dziesiątce zestawienia zabrakło jakiegokolwiek przewoźnika spoza Azji. Natomiast za trzy najlepsze tanie linie lotnicze uznane zostały AirAsia, easyJet oraz Norwegian. Ryanair uplasował się na miejscu 9., natomiast Wizz Air sklasyfikowany został poza pierwszą dwudziestką.

Polskie Linie Lotnicze LOT uznane zostały przez pasażerów za 67. najlepszą linię na świecie - na tym samym miejscu polski przewoźnik znalazł się w notowaniu z 2018 r.

Fot.: Piotr Bożyk, Dominik Sipińskigość_118cf - Profil
gość_118cf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie