Ach, co to była za noc! Fotorelacja z gali rozdania Ceesarów 2024

13 maja 2024 09:00
Tegoroczna 16. edycja nagród Ceesar Awards już za nami. Wyróżnienia odebrali m.in. LOT, KLM, Wizz Air czy Enter Air. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem i fotorelacją z wyjątkowej gali wręczenia lotniczych Cezarów.
Reklama
Tegoroczna gala odbyła się 8 maja br. w hotelu The Bridge we Wrocławiu, a jej gospodarzem był Port Lotniczy Wrocław, który miał gościć również niedoszłą edycją w 2020 roku odwołaną z powodu pandemii.

Witając przybyłych gości, do opóźnienia 16. edycji wręczenia "Ceezarów" nawiązał Cezary Pacamaj, prezes Portu Lotniczego Wrocław, który zażartował, że tegoroczna gala będzie najlepiej przygotowaną w historii, bo czasu na jej zaplanowanie było aż nadto.


Trzeba przyznać, że bez wątpienia dopracowany został każdy najmniejszy szczegół i ten wieczór zostanie na długo w pamięci wszystkich obecnych.


Zaproszonych gości przywitał również redaktor naczelny naszego portalu i pomysłodawca nagród Ceesar Awards - Paweł Cybulak, który w swojej mowie nawiązał do historii plebiscytu i jego znaczenia dla całej branży lotniczej w naszym regionie.


- Dzisiejszy wieczór poświęcony jest właśnie Wam, drodzy goście, Wam i Waszej pracy. Dziś wsłuchamy się w głosy pasażerów i dowiemy się co tak naprawdę o Was myślą. Ich opinie to nie tylko docenienie zaangażowania, ale również cenne wskazówki pozwalające dalej udoskonalać ofertę dla pasażerów
- powiedział Paweł Cybulak, redaktor naczelny Pasazer.com i pomysłodawca nagrody.


Galę poprowadził Paweł Gołębski, redaktor wrocławskiego radia RAM, który przez cały wieczór dbał o dobrą zabawę ponad 150 zaproszonych gości, wśród których znajdowali się prezesi linii lotniczych, lotnisk oraz przedstawiciele całe branży turystycznej.


Nagrody w kategoriach ogólnych wręczali Cezary Pacamaj, prezes wrocławskiego lotniska, wiceprezesi - Karol Przywara i Przemysław Myszakowski oraz Jarosław Sztucki - dyrektor ds. sprzedaży Portu Lotniczego Wrocław. A odbierali je:


dla najlepszej linii niskokosztowej, Wizz Aira - Roland Tischner, Officer Wizz Air Hungary Operations,


dla najlepszej linii krótkodystansowej, KLM-u - Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France KLM w Polsce,


dla najlepszej linii długodystansowej, LOT-u - Michał Fijoł, prezes zarządu PLL LOT,


i dla najlepszej linii czarterowej, Enter Aira - Grzegorz Polaniecki, członek zarządu i dyrektor generalny Enter Aira.


Po krótkiej przerwie przyszła pora na wręczenie nagród szczegółowych, które wręczali agenci obsługi VIP&Business Services Portu Lotniczego Wrocław - Patrycja Stolarek i Mateusz Pelc. Wśród nagrodzonych znaleźli się m.in...


Lufthansa za komfort i czystość na pokładach swoich samolotów. Dwie nagrody w imieniu przewoźnika odebrał Rhonen Azoulay - General Manager Lufthansa Group oraz...


ponownie PLL LOT za proces odprawy i boardingu, którą odebrał Krzysztof Moczulski, rzecznik prasowy linii.

Na scenie ponownie pojawił się Roland Tischner z Wizz Aira, który odebrał nagrodę dla najlepszych załóg pokładowych oraz Maciej Pyrka, przedstawiciel linii Emirates w Polsce, przewoźnika nagrodzonego za system rozrywki na pokładach swoich samolotów. Ryanair otrzymał nagrodę za najkorzystniejszą cenę oraz Turkish Airlines za najlepszy catering.Ostatnią kategorią nagród przyznanych podczas gali były wyróżnienia od eksperckiej kapituły. Aż dwie z nich odbierali przedstawiciele LOT-u: pierwszą wspólnie z wrocławskim portem lotniczym dla najlepszego nowego połączenia (z Wrocławia do Korei), drugą...


dla najlepszego menedżera roku, którą indywidualnie odebrał Michał Fijoł.

Cztery nagrody Ceesar Awards to dla mnie i całego zespołu PLL LOT powód do dumy. Fakt, że te wyróżnienia otrzymaliśmy od pasażerów, czyni je tym cenniejszymi. LOT jest punktualny, LOT jest gościnny – te nagrody potwierdzają, że jest to nie tylko slogan, a rzeczywiste postrzeganie naszej linii wśród tych, którzy goszczą na naszych pokładach. W imieniu własnym oraz zespołu PLL LOT dziękuję wszystkim, którzy oddali głosy w plebiscycie, członkom kapituły oraz organizatorom
powiedział Michał Fijoł, prezes LOT-u.


Nagrodę za nową strefę duty free odebrała Bogusława Karal z Baltony.


Nagrody od kapituły odebrali również Maciej Pyrka, ponownie dla Emirates, tym razem za najlepszą ofertę dla biznesu oraz Bogusława Karal dla Baltony, której nowa strefa duty free na lotnisku na Radomiu została uznana przez kapitułę za najlepszą nową strefą wolnocłową.


Wydarzeniem roku kapituła nagrodziła linię Air Serbia, za 53 proc. wzrost ruchu pasażerskiego w ostatnim roku.


Oprawa wizualna gali utrzymana była w tematyce zeszłorocznego hitu polskich kin - filmu "Chłopi". Nie było to przypadkowe.


Za część artystyczną wydarzenia odpowiadała Rebel Babel Film Orchestra, która w przerwach między poszczególnymi kategoriami prezentowała własne interpretacje polskiej muzyki ludowej, a na zakończenie części oficjalnej zagrała pełen koncert muzyki filmowej z Chłopów, za którą w tym roku otrzymała nagrodę Fryderyka.Gwiazdą wieczoru i gościem specjalnym podczas koncertu była Kayah!Po części oficjalnej we foyer goście mieli możliwość rozmów kuluarowych.

Każdy z gości na pożegnanie otrzymał książkę Olgi Tokarczuk "Bieguni" z autografem autorki.


Przypominamy, że laureaci nagród Ceesar Awards nie są wybierani przez redakcję. Wyróżnienia w kategoriach ogólnych i szczegółowych zostały przyznane na podstawie opinii ponad 20 tys. pasażerów z krajów całego regionu, którzy wzięli udział w naszym głosowaniu, a ich podróż lotnicza w ciągu ostatnich 12 miesiącach został zweryfikowany. Dlatego właśnie "Lotnicze Cezary" są istotne dla przewoźników, bo obrazują rzeczywiste odczucia ich klientów. Więcej o tegorocznych nagrodach pisaliśmy już w artykule w dniu ich wręczenia.

Dziękujemy wszystkim gościom, że byli z nami i mamy nadzieję, do zobaczenia za rok! Szczególnie podziękowania należą się naszym partnerom i sponsorom, bez których ten niesamowity wieczór nie mógłby się odbyć.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy