×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Finnair najbezpieczniejszy na świecie
Linie z Finlandii, Nowej Zelandii i Hong Kongu zostały uznane za najbezpieczniejsze w 2012 roku przez firmę JACDEC, zajmującą się analizą wypadków lotniczych.

Doroczny ranking Safety Index jest obliczany poprzez porównanie danych o poważnych incydentach związanych z danym przewoźnikiem w ciągu ostatnich 30 lat do kilometrów pokonanych w tym czasie przez samoloty należące do jego floty. Analitycy JACDEC uwzględniają również, jak linie lotnicze wypełniają międzynarodowe wymogi dotyczące bezpieczeństwa.W pierwszej sześćdziesiątce nie ma rodzimego LOT-u, ale na czołowych miejscach w rankingu nie brakuje linii, które Polacy znają, takich jak Emirates, TAP Portugal, British Airways czy Lufthansa (11. miejsce). Na 22. miejscu znalazły się Qatar Airways, na 23. niemieckie linie Air Berlin, na 24. izraelskie EL AL, na 32. Ryanair, a na 54. Turkish Airlines.

10 najbezpieczniejszych linii według JACDEC:
 1. Finnair
 2. Air New Zealand
 3. Cathay Pacific
 4. Emirates
 5. Etihad
 6. Eva Air
 7. Tap Portugal
 8. Hainan Airlines
 9. Virgin Australia
 10. British Airways

Fot. Piotr Bożyk
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_2eaed - Profil
gość_2eaed
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

 • Data wylotu:

 • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
 • Data wyjazdu:
 • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
 • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie