×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


747-8 Freighter już w ParyżuSamolot Boeing 747-8 Freighter dołączył do pasażerskiej wersji 747-8 Intercontinental i wylądował na lotnisku Le Bourget w Paryżu. Przez najbliższe dwa dni maszyna będzie pokazywana na odbywających się tam targach Paris Air Show.

Silnik nowego Boeinga był napędzany biopaliwem. Był to pierwszy transatlantycki lot dużego komercyjnego samolotu zasilanego ekologicznym paliwem na wszystkich silnikach. Maszyna wylądowała w Le Bourget o 5:35 wieczorem czasu lokalnego.

Boeing 747-8F leciał z fabryki amerykańskiego producenta w Everett w stanie Waszyngton. Wszystkie cztery silniki General Electric GEnx-2B były zasilane mieszanką biopaliwa z kameliny (15%) i kerozyny. Nie dokonano żadnych zmian w silnikach ani konstrukcji samolotu, a wszystkie procedury lotu na biopaliwach zatwierdziła FAA.To czwarty z pięciu samolotów Boeinga, które pojawią się w Paryżu. Wcześniej wylądowały maszyny 747-8I, 777-200LR i 737-700. Na Le Bourget nie ma jeszcze 787 Dreamlinera. Boeing 747-8 Freighter w środę (22.6) poleci do Luksemburga. Przewoźnik z tego kraju, Cargolux, będzie pierwszym odbiorcą nowego modelu.

Dominik Sipiński
fot. Boeing Mediaroomgość_610cc - Profil
gość_610cc
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie