×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Airbus: A380 uszkodzony na Le BourgetAirbus A380, największy pasażerski samolot świata, został uszkodzony podczas kołowania na lotnisku Le Bourget. Samolot o numerze fabrycznym MSN004 ze specjalnym logo miał wykonać pokaz w locie podczas trwających targów lotniczych Paris Air Show.

Podczas kołowania w niedzielę (19.6) A380 zahaczył końcówką prawego skrzydła o strukturę naziemną. Uszkodzenie nie jest poważne, ale uniemożliwi loty podczas Paris Air Show. Airbus poinformował, że eksperci producenta wykonają badania i przygotują samolot do lotu powrotnego do fabryki w Tuluzie.

Zamiast fabrycznego samolotu Airbusa, pokaz w locie wykona maszyna należąca do Korean Air. Nie wiadomo, czy pokaz będzie identyczny, jak oryginalnie zaplanowano. Airbus rozważał wykorzystanie drugiego egzemplarza testowego, jednak prace nad nowym silnikiem są na zbyt zaawansowanym etapie, by je przerywać na potrzeby pokazu.

Dominik Sipińskigość_799b3 - Profil
gość_799b3
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie