×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Pierwszy B777-300 dla linii TAAGWczoraj (14.06) został dostarczony pierwszy Boeing 777-300ER dla angolskiego przewoźnika TAAG Angola Airlines (Linhas Aereas de Angola). Samolot B777 jest pierwszym zakupionym samolotem, którego właścicielem i operatorem będzie przewoźnik z Angoli. Nowy nabytek linii linii TAAG zabierze na pokład 293 pasażerów w konfiguracji trzech klas.

- To jest wielki dzień dla Angoli i jej mieszkańców. Dostawa nowoczesnego samolotu potwierdza zaangażowanie TAAG do wprowadzania innowacji i nowoczesności w lotnictwie cywilnym Afryki -  powiedział Antonio Luis Pimentel Araujo, prezes linii TAAG. - Boeing 777-300ER został uznany przez linie lotnicze i pasażerów, jako numer 1 wśród podróży na duże odległości. Te dwa B777 pomogą nam rozszerzyć naszą ofertę usług premium w Europie - dodał.Nowy Boeing to pierwszych z dwóch samolotów zamówionych przez TAAG w październiku 2009. Przewoźnik będzie używać tych samolotów na trasach do Rio de Janeiro, Sao Paulo, Lizbony i Porto. Linia lotnicza przygotowuje się również do operowania tym samolotem na trasie do Stanów Zjednoczonych. TAAG lata obecnie Boeingami B777-200ER z Luandy do Lizbony siedem razy w tygodniu, do Pekinu raz w tygodniu, do Dubaju dwa razy w tygodniu, do Sao Paulo cztery razy w tygodniu oraz do Rio de Janeiro trzy razy w tygodniu.

- Boeing rozpoczął współpracę z TAAG ponad 30 lat temu, kiedy dostarczył Boeinga 737 do Angoli w 1976 roku - powiedział Marlin Dailey, wiceprezes Boeinga ds. sprzedaży. - Od tego czasu, Boeing i TAAG współpracują w ciągłym postępem w technologię i innowację. Boeing oczekuje dalszego trwałego partnerstwa z przewoźnikiem - dodał.


Piotr Bożyk
Fot. Boeing Mediagość_69048 - Profil
gość_69048
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie