×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


KE: Prawa pasażerów pod lupąKomisja Europejska poinformowała wczoraj (11.04), że przyjrzy się kontrowersyjnej regulacji 261/2004. Określa ona między innymi prawa pasażerów do odszkodowań i obowiązki przewoźników wobec swoich klientów. KE zapowiedziała, że szczególnej analizie podda możliwość uwzględniania dodatkowych czynników ograniczających odpowiedzialność przewoźników, takich jak np. strajki lub ekstremalne warunki atmosferyczne, do regulacji.

Wiceprzewodniczący Komisji odpowiedzialny za transport, Siim Kallas, powiedział, że od 2004 roku w Unii Europejskiej prawa pasażerów linii lotniczych uległy znacznemu wzmocnieniu. Komisarz przyznał jednak, że w wielu obszarach prawo należy udoskonalić. Kallas dodał, że następnym krokiem powinno być wzmocnienie egzekucji regulacji. Jako przykłady sytuacji, w których obecne prawo było niewystarczające, podał ubiegłoroczny kryzys związany z chmurą pyłu wulkanicznego oraz grudniowy paraliż spowodowany opadami śniegu.

Siim Kallas zapowiedział, że do końca bieżącego roku Komisja rozpocznie publiczne konsultacje z zainteresowanymi stronami. Przed końcem 2012 rokiem nowa regulacja mogłaby trafić do Parlamentu Europejskiego i Rady Ministrów UE. Do tego czasu KE rozpocznie intensywny cykl szkoleń, konferencji i konsultacji, które mają na celu zwiększenie świadomości dotyczącej obecnego stanu prawnego.

Dominik Sipińskigość_70cbf - Profil
gość_70cbf
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie