×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


Boeing 747-8 Intercontinental oblatanyBoeing 747-8 Intercontinental pomyślnie rozpoczął program lotów próbnych. Wczoraj (20.03) wystartował z lotniska Paine Field w Everett w stanie Waszyngton. Pierwszy start maszyny zgromadził kilka tysięcy osób: pracowników, klientów, dostawców oraz przedstawicieli społeczności lokalnych. Pierwszy lot 747-8 Intercontinental rozpoczyna program badań w locie i zakończy się z początkiem czwartego kwartału tego roku.Boeing 747-8 Intercontinental wystartował o godzinie 09:59 i wylądował na 14:24 czasu lokalnego na drugim lotnisku producenta Boeing Field w Seattle. Pierwszy lot, podczas którego sprawdzono działanie systemów oraz ich wydajność, trwał dokładnie 4 godziny i 25 minut. Samolot początkowo osiągnął wysokość 14.000 stóp (4267 m) po czym zwiększył ją 19.000 stóp (5791 m), leciał z prędkością wahającą się od 250 węzłów (463 km/h) do 340 węzłów (629 km/h).- To wielki zaszczyt być za sterami tego samolotu podczas pierwszego lotu - powiedział Mark Feuerstein, szef pilotów programu 747-8. - Duże podziękowania kieruje do wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy zaprojektowali i zbudowali tą maszynę  - dodał.- To wielki dzień dla zespołu i programu 747-8 i zaszczyt móc podziwiać na żywo tak piękny samolot - powiedziała Elizabeth Lund, wiceprezes i dyrektor programu 747-8. - Chcę podziękować wszystkim, którzy mają swój udział w projektowaniu, budowaniu i przygotowaniu tego samolotu do lotu - inżynierowie, pracownicy produkcji oraz zewnętrzni dostawcy - dla nich wszystkich kierujemy wielkie podziękowania za ich ciężką pracę przy tym projekcie - dodała.

B747-8 Intercontinental będzie miał 12 procent niższe koszty operacyjne a także generuje 30 procent mniej hałasu niż jego poprzednik B747-400. W 747-8 Intercontinental zastosowane zostanie wnętrze z B787, które będzie jednym z najbardziej komfortowych wnętrz dostępnych w samolotach pasażerskich. Pierwszy pasażerski B747-8 zostanie dostarczony do linii Lufthansa.
Piotr Bożyk
Fot. Walt Blake, Boeing Media
Ten artykuł powstał na podstawie materiałów prasowych nadesłanych do redakcji przez podmiot trzeci. Portal Pasazer.com nie bierze odpowiedzialności za merytoryczną treść artykułu, którego nie jest autorem.
gość_d66bb - Profil
gość_d66bb
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

  • Data wylotu:

  • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
  • Data wyjazdu:
  • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
  • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie