×
Zaloguj się

Posiadasz już konto w portalu pasazer.com? Zaloguj się i zacznij korzystać ze swoich przywilejów zarejestrowanego użytkownika.


lub


PPL nagrodził partnerów lotniska
Po raz piąty Lotnisko Chopina przyznało nagrody swoim najważniejszym partnerom biznesowym - przewoźnikom lotniczym, touroperatorom oraz najemcom powierzchni handlowo-usługowych.

Podczas tegorocznej gali przyznano nagrody w kilku kategoriach.

 • Nagrodę za największy wzrost ruchu pasażerskiego na Lotnisku Chopina w Warszawie w segmencie przewozów tradycyjnych otrzymały Polskie Linie Lotnicze LOT - za wzrost o 311 793 pasażerów.
W sezonie rozkładowym zima 2010/2011, z Lotniska Chopina LOT oferuje połączenia na 57 kierunkach do 36 krajów świata. W roku 2010 obsłużył w ruchu rozkładowym w Warszawie 3,293,671 podróżnych, tj.o 311,793 pasażerów więcej, niż w roku 2009.

 • Nagrodę za największy wzrost ruchu pasażerskiego na Lotnisku Chopina w Warszawie w segmencie przewozów "low fare" otrzymały linie Wizz Air - za wzrost o 98 963 pasażerów.

Wizz Air na Lotnisku Chopina operuje od 2004 roku. Jest jednym z  największych i najbardziej rozwijających się przewoźników operujących z/do Warszawy, nie tylko jeżeli chodzi o przewozy niskokosztowe. W sezonie rozkładowym zima 2010/2011 operuje na 18 kierunkach z/do Lotniska Chopina, a w roku ubiegłym obsłużył w Warszawie prawie 1,1 mln pasażerów, jednocześnie przewożąc o 98,963 pasażerów więcej, niż w roku 2009.

 • Nagrodę za największy wzrost ruchu pasażerskiego na Lotnisku Chopina w Warszawie w segmencie przewozów czarterowych otrzymały linie Enter Air - za wzrost o 113 209 pasażerów.

Enter Air, to nowy polski przewoźnik czarterowy, bazujący swoje samoloty na Lotnisku Chopina, który swoją działalność rozpoczął właśnie w ubiegłym roku. Operuje cyklicznie na 13 kierunkach czarterowych głównie do Egiptu, Turcji, Grecji. W roku 2010 obsłużył 113,209 pasażerów.

 • Nagrodę za największy wzrost ruchu pasażerskiego na Lotnisku Chopina w Warszawie w segmencie przewozów czarterowych dla Touroperatora otrzymało biuro Nowa Itaka Sp. z o.o. - za wzrost o 88 500 pasażerów.

Nowa Itaka Sp. z o.o.  – to największy touroperator na polskim rynku czarterowej turystyki wyjazdowej, jak również niekwestionowany lider, jeśli chodzi o liczbę pasażerów odlatujących z Lotniska Chopina w Warszawie w segmencie przewozów czarterowych. Udział Itaki w przewozach czarterowych z Lotniska Chopina w Warszawie w 2010 r. wyniósł 36 proc., a w stosunku do roku 2009 liczba pasażerów wzrosła o 88 500. W ofercie touroperatora znajdują się popularne kierunki w basenie Morza Śródziemnego jak również egzotyczne destynacje takie jak Kenia, Sri Lanka, Indie czy Dominikana.

 • Nagrodę za największy wzrost przewozów "all cargo" na Lotnisku Chopina otrzymał przewoźnik United Parcel Service Polska Sp. z o.o. za wzrost o 1249 ton cargo.

Przewoźnik jest wieloletnim rozkładowym operatorem cargo na Lotnisku Chopina w Warszawie. Linia operuje z/do Warszawy największym typem statku powietrznego w ruchu rozkładowym (Boeing MD 11). Jest po raz trzeci z rzędu laureatem nagrody w tej kategorii. W roku 2010 przewoźnik ten przewiózł z/do Lotniska Chopina o 1,249 ton cargo więcej niż w roku 2009.

 • Nagrodę za rozwój siatki połączeń rozkładowych dla Lotniska Chopina w Warszawie w 2010 roku otrzymały Polskie Linie Lotnicze LOT - za uruchomienie 9 nowych połączeń.

Przewoźnik w roku 2010 otworzył 9 nowych tras z/do Lotniska Chopina w Warszawie. 3 trasy Europejskie do Bratysławy, Kaliningradu i Tallina, 2 trasy na Bliski Wschód do Damaszku i Bejrutu i 3 trasy do Azji, między innymi do Tbilisi oraz Erewania, a także trasa Daleko Wschodnia do Hanoi, oraz 1 trasa na kierunku do Afryki – Kair.

 • Nagrodę za największy poziom satysfakcji pasażerów otrzymały linie British Airways.

Największy przewoźnik Wielkiej Brytanii, należący do aliansu One World. Jedna z największych linii w Europie i na świecie, posiada w swojej flocie blisko 230 samolotów. Jego siatka połączeń obejmuje ponad 115 krajów min. Europy, Afryki, Azji, Bliskiego Wschodu, Ameryki Północnej i Południowej oraz Australii. Jego oferta z/do Lotniska Chopina w Warszawie obejmuje połączenia do/z Londynu Heathrow, 20 połączeń tygodniowo, samolotami Airbus A319, oraz A320, A321. 

 • Najcichszym przewoźnikiem lotniczym na Lotnisku Chopina uznano węgierskie linie lotnicze Malev.

Malev - narodowy przewoźnik Węgier, należący do aliansu One World. Oferuje połączenia na 50 kierunkach w 35 krajach Europy i Bliskiego Wschodu. Posiada flotę 22 samolotów, głównie Boeing 737 oraz Dash 8 Q400. Jego oferta z/do Lotniska Chopina w Warszawie obejmuje połączenie do Budapesztu 13 razy w tygodniu obsługiwane samolotami Boeing 737 oraz DH4.

Nagroda przyznawana jest po raz pierwszy w tym roku. Podstawą do wytypowania najcichszej linii lotniczej w 2010 r. była analiza wyników pomiarów ciągłych hałasu lotniczego, prowadzonych w okresie całego roku w punktach pomiarowych systemu monitorowania hałasu lotniczego eksploatowanego na Lotnisku Chopina.
gość_90e32 - Profil
gość_90e32
  

Pasazer.com na FacebookuSpodobał Ci się nasz artykuł?

Zapisz się do newslettera by być na bieżąco!

Wylot z:

Przylot do:

 • Data wylotu:

 • Data powrotu:

Pasażerowie:

Cel podróży:
 • Data wyjazdu:
 • Data powrotu:

Kraj podróży:

Okazje z lotniska
 • Okazje pasażera
Sprawdź wszystkie