Bydgoszcz: 159 tys. pasażerów w pierwszym półroczu

27 lipca 2023 11:18
Lotnisko Bydgoszcz podzieliło się wynikami przewozowymi za pierwszą połowę trwającego roku. W pierwszych trzech miesiącach przez Szwederowo przewinęło się 65 tys. pasażerów, natomiast w trzech kolejnych wyraźnie więcej - 94 tys. podróżnych.
Reklama
Oznacza to, że w całym pierwszym półroczu z usług Portu Lotniczego Bydgoszcz skorzystało 159 tys. pasażerów. W okresie od kwietnia do czerwca trwającego roku obsłużono przeszło 150 tys. podróżnych więcej niż w analogicznym okresie rok wcześniej. To również 85 proc. całkowitego ruchu pasażerskiego z takiego samego okresu sprzed globalnej epidemii. W ub. trzech miesiącach przez Bydgoszcz przewinęło się 2,8 tys. operacji lotniczych.


- Wzrost ruchu pasażerskiego to dowód na postępującą odbudowę rynku lotniczego w Porcie Lotniczym Bydgoszcz. W minionym kwartale uruchomiono szereg rejsów czarterowych. Pierwsze kierunki zainaugurowano już na samym początku kwartału, czyli dużo wcześniej niż miało to miejsce dotychczas. Podróżni mieli do wyboru m.in. Antalyę, Kretę, Rodos i Burgas. Później, do siatki połączeń dołączył również Kraków od Polskich Linii Lotniczych LOT - wskazano w komunikacie.

Poza ofertą lotów czarterowych oraz rozkładową trasą do Małopolski, w trwającym sezonie letnim Bydgoszcz posiada połączenia do Birmingham, Bristolu, Dublina i Stansted (Ryanair), Luton (Ryanair i Wizz Air) oraz na Lotnisko Chopina w Warszawie (Polskie Linie Lotnicze LOT). W następnych trzech miesiącach trwającego roku trzeba spodziewać się kolejnych wzrostów z uwagi na popularność połączeń wakacyjnych w szczycie sezonu.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy