KLM zapowiada nową klasę biznes

29 czerwca 2023 13:08
Wygodniejsza konfiguracja kabiny, a także więcej komfortu i prywatności dzięki zmodernizowanym fotelom z przesuwanymi
drzwiami wkrótce w boeingach B777, zapowiada KLM.
Reklama
KLM ogłosił, że niebawem w ich flocie Boeingów B777 pojawią się zupełnie nowe kabiny klasy biznes (WBC), z których będzie można korzystać podczas lotów międzykontynentalnych. W samolotach zostaną zainstalowane znacznie szersze fotele, które teraz będą wyposażone w przesuwne drzwi, zapewniając pasażerom więcej prywatności. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu foteli w kabinie, wszyscy pasażerowie World Business Class zyskają bezpośredni dostęp do przejścia, co oznacza swobodne poruszanie się po samolocie, bez zakłócania spokoju współpasażerów. Ponadto, dzięki licznym usprawnieniom, fotel i jego wyposażenie będzie o 10-15 procent lżejszy od innych modeli foteli w tym segmencie rynku, co ma pomóc KLM realizować cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. W nowe kabiny klasy znes zostanie wyposażona cała flota Boeingów 777-300 i 200 należąca do holenderskiej linii. Dodatkowo w tych samolotach przewoźnik zainstaluje swoje nowe kabiny Premium Comfort. Pełna modernizacja zostanie zakończona w ciągu nadchodzącego roku.


Nowe fotele do World Business Class (WBC), czyli klasy biznes w KLM na rejsach dalekiego zasięgu, zostały zaprojektowane w oparciu o wyniki szeroko zakrojonych badań wśród klientów linii. Każde siedzenie ma teraz zaoferować więcej miejsca i komfortu, a ponadto:
  • Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu foteli w kabinie, wszyscy pasażerowie World Business Class zyskają bezpośredni dostęp do przejścia, co oznacza swobodne poruszanie się po samolocie, bez zakłócania spokoju współpasażerów.
  • Lekkie przesuwne drzwi przy każdym fotelu zapewnią więcej prywatności podczas pracy, odpoczynku i snu.
  • Fotel zyskał nowe funkcje i spersonalizowane, wygodne opcje regulacji, w tym możliwość dopasowania podparcia dolnej części pleców i ustawienie relaksacyjne z subtelną funkcją masażu.
  • Fotel rozkłada się do poziomu idealnie płaskiego łóżka o długości 198 cm.
  • Przy fotelu zainstalowano liczne gniazdka, które teraz są łatwo dostępne i dobrze widoczne, a dodatkowo pasażerowie mają możliwość bezprzewodowego ładowania urządzeń.
  • Każdy z podróżnych ma do dyspozycji zamykany schowek z wbudowanym lustrem.
  • Fotel posiada specjalny uchwyt na butelkę, dzięki czemu można ją pozostawić bezpiecznie na stoliku, nawet podczas turbulencji.
Pozostałe usługi dla pasażerów klasy biznes podróżujących na lotach KLM dalekiego zasięgu, w tym koncepcja cateringu i Sky Priority, pozostają niezmienione.

- Na podstawie szeroko zakrojonych badań przeprowadzonych wśród klientów, jak też analizy produktu u konkurencji zdecydowaliśmy udoskonalić nasze fotele w World Business Class, aby zapewnić klientom większą prywatność i wygodę podczas lotu. Nowe fotele są lepsze pod względem wzornictwa, technologii i licznych funkcji związanych z komfortem, jak też ze zrównoważonym rozwojem. Cieszymy się, że możemy zaoferować nowoczesne produkty, zgodnie z preferencjami naszych klientów na całym świecie - powiedział Boet Kreiken, wiceprezes wykonawczy ds. doświadczenia klienta w KLM.


Do nowej kabiny World Business Class w Boeingach 777, KLM wybrał fotele JAMCO Venture, które zostaną rozmieszczone w konfiguracji 1-2-1, zapewniając wszystkim pasażerom bezpośredni dostęp do przejścia. Fotele JAMCO Venture są już dostępne we flocie KLM, w klasie biznes samolotów typu Boeing 787. Po przeprowadzeniu badań wśród swoich klientów, KLM nawiązał współpracę z producentem w celu dalszego udoskonalenia fotela. Projekt w całości autorstwa firmy JAMCO został poddany adaptacjom we współpracy z KLM, nie tylko pod kątem komfortu, ale też wagi. Teraz każdy indywidualny moduł wraz z fotelem jest lżejszy niż poprzednia wersja, bez uszczerbku na jakości i wygodzie użytkowania.

W najnowsze fotele w klasie biznes KLM wyposaży całą swoją flotę Boeingów B777- 300 i B777-200. Dodatkowo w tych samolotach przewoźnik zainstaluje kabiny swojego nowego produktu pokładowego - Premium Comfort. Pełna modernizacja zostanie zakończona w ciągu nadchodzącego roku.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy