Henicz: To nie Itaka zrezygnowała z czarterów z Radomia do Monastyru

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
09 maja 2023 09:00
W ostatnich dniach Radom stracił kolejną trasę czarterową, która miała być jedną z propozycji Itaki. Piotr Henicz wyjaśnił w rozmowie z naszym portalem, że to nie Itaka stała za decyzją o usunięciu Monastyru z radomskiego oferowania. Miała to być decyzja innego podmiotu.
Reklama
Lotnisko w Radomiu już działa i wciąż wzbudza wśród miłośników i komentatorów lotnictwa wiele emocji. Szczególnie, że na kilka tygodni przed pełną inauguracją lotów czarterowych, na których ma się opierać wakacyjna siatka połączeń radomskiego portu, media obiega coraz więcej informacji o kolejnych cięciach w czarterach. W ostatnich dniach przekazano, że Radom stracił trasę do tunezyjskiego Monastyru. W obliczu rosnących obaw o letnią siatkę połączeń z Portu Lotniczego Warszawa-Radom, Pasazer.com poprosił o komentarz Piotra Henicza, wiceprezesa biura turystycznego Itaka.

- Chciałbym sprostować, że to nie Itaka odwołała połączenia z Radomia do Tunezji. Była to decyzja innego konsolidatora, gestora tych przelotów. Jeśli chodzi o sprzedaż wycieczek na realizowanych przez nas trasach czarterowych z Portu Lotniczego Warszawa-Radom, to śmiało można mówić o zadowoleniu. Rezerwacji wciąż przybywa, a przecież mowa o wyjazdach z lotniska, z którego prawie nikt jeszcze nie wyleciał. Wszystko wygląda więc całkiem dobrze - zapewnił w rozmowie z naszym portalem Piotr Henicz, wiceprezes Itaka Holdings i wiceprezes PIT.


Choć to nie Itaka stała za rezygnacją rejsów z Radomia do Monastyru, faktem jest, że turyści nie będą już mogli skorzystać z tego połączenia w ramach tegorocznej siatki lotów czarterowych z Sadkowa. Oznacza to, że Itaka utrzyma w swojej ofercie „tylko” sześć kierunków wakacyjnych z bezpośrednim wylotem z Portu Lotniczego Warszawa-Radom. Podróżni wciąż mogą liczyć na wycieczki do Turcji, Bułgarii, Albanii, Grecji, Francji i Włoch.

- Oczywiście, ryzyko odwołania kolejnych przelotów czarterowych istnieje, lecz istnieje ono nie tylko w przypadku Radomia i nie tylko w przypadku Itaki - uspokoił pasażerów planujących wyjazd z radomskiego lotniska Henicz.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama