Majówka last minute? Wrocław poleca Mazury

27 kwietnia 2023 09:30
Samochodem, pociągiem, a może samolotem? Warmia i Mazury to doskonały pomysł na majówkę last minute – zielone lasy, rozległe jeziora i cisza, która pozwala się zrelaksować. Zobacz, jak dotrzeć w ten magiczny zakątek Polski najszybciej i najtaniej.
Reklama
Wybierając się na Mazury, mamy kilka opcji, by pokonać blisko 500 km. Ta najbardziej popularna to oczywiście samochód. Dystans z Wrocławia w okolice Szczytna to 5 godzin i 30 minut jazdy. Przy dzisiejszych cenach paliwa, w dwie strony, taka podróż wyniesie nieco ponad 470 zł. Decydując się na pociąg, który stację końcową ma w Olsztynie, za bilet w dwie strony zapłacimy od 175 do 224 zł* w zależności od tego czy wybierzemy I, czy II klasę. Przejazd pociągiem trwa 6 godzin.

Chcąc wypocząć na Mazurach, możemy również wybrać przelot na lotnisko Olsztyn-Mazury, znajdujące się 10 km od Szczytna. Podróż trwa jedynie 1 godzinę i 5 minut, a bilety w obie strony w terminach od 30 kwietnia do 4 lub 7 maja to koszt zaledwie 108 zł.

- Mazury to region, który zachwyca wielu Dolnoślązaków, a dzięki bezpośredniemu połączeniu na lotnisko Olsztyn-Mazury, mogą oni w godzinę znaleźć się w otoczeniu niesamowitej natury już w ten weekend – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Rejsy z Wrocławia na Mazury są dostępne dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele. Atrakcyjne ceny biletów czekają na pasażerów jednak nie tylko na majówkę. Przez cały maj przewoźnik oferuje przeloty za 49 zł w jedną stronę.

– Dogodny okołoweekendowy rozkład lotów w połączeniu z dobrą ofertą cenową i szybkim czasem przelotu to okazja, by odwiedzić Mazury również podczas dowolnego weekendu w nadchodzącym miesiącu – wylatując w czwartek i wracając do Wrocławia w niedzielę – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes wrocławskiego lotniska.

Co warto zobaczyć?

Niecałe 30 km od lotniska Olsztyn-Mazury znajduje się Jezioro Świętajno, które jest najczystszym jeziorem na całej Warmii i Mazurach. Przejrzystość wody w tym jeziorze utrzymuje się na poziomie 5-6 metrów widoczności, co sprawia, że to idealne miejsce do nurkowania. Nieco dalej są także popularne jeziora: Leleskie, Sasek Wielki i Gromskie.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy