Virgin Atlantic dołączył do SkyTeam

3 marca 2023 09:15
Wczoraj (2.03) Virgin Atlantic dołączył do sojuszu SkyTeam, zostając jego dziewiętnastym członkiem. Na decyzji skorzystają pasażerowie przewoźnika, bowiem zyskają oni dostęp do siatek połączeń wszystkich partnerów z możliwością wieloetapowego przelotu w ramach jednej rezerwacji.
Reklama
Wczoraj (2.03) sojusz SkyTeam zyskał nowego członka w postaci brytyjskiej linii Virgin Atlantic. Przewoźnik został dziewiętnastym partnerem lotniczej koalicji, dołączając m.in. do Air France czy Delta Air Lines. W przeszłości, do sojuszu należał też Aerofłot, lecz jego członkostwo zostało zawieszone po inwazji Rosji na Ukrainę. Ceremonia przyjęcia Virgin Atlantic w szeregi sojuszu została zorganizowana w Wielkiej Brytanii. Dołączenie nowej linii do SkyTeam jest znakomitą wiadomością dla pasażerów brytyjskiego przewoźnika, gdyż zyskają szeroki dostęp do siatek połączeń wszystkich partnerów sojuszu. Mowa o przeszło tysiącu kierunków w blisko dwustu krajach na niemal wszystkich kontynentach.

- SkyTeam jest odzwierciedleniem propagowanych przez nas wartości wobec klienta, więc dołączenie do tej koalicji musiało być kwestią czasu. To ważna część naszego rozwoju - powiedział Shai Weiss, prezes Virgin Atlantic.


Na włączeniu Virgin Atlantic do SkyTeam skorzysta też sam sojusz. Jego członkowie będą mogli oferować połączenia ze zwiększonymi możliwościami przesiadkowymi w Londynie i Manchesterze, czyli w głównych bazach brytyjskiego przewoźnika. Współpraca oznacza też wzajemną wymianę punktów lojalnościowych oraz dostęp do saloników biznesowych.

- Miło mi powitać Virgin Atlantic w naszych szeregach. Nasza współpraca rozwijała się w ostatnich latach, a teraz jest bliższa niż kiedykolwiek wcześniej. Udało nam się przekroczyć kolejną granicę, na czym skorzystają pasażerowie SkyTeam. Wielka Brytania jest kluczowym rynkiem, a mimo to nie udało się nam zaznaczyć tam swojej obecności wcześniej. Trzeba było to zmienić - dodał Patrick Roux, szef SkyTeam.

Virgin Atlantic powstał w 1984 roku i w ciągu blisko czterdziestu lat zdążył wpisać się w krajobraz brytyjskiego i transatlantyckiego lotnictwa. Przewoźnik posiada flotę 39 samolotów dalekodystansowych, w tym kilku maszyn Airbus A350-1000. W przeszłości, Virgin Atlantic latał też kultowymi „Jumbo Jetami”. Ostatni z nich opuścił flotę transatlantyckiego przewoźnika w 2020 roku.

Fot.: P. Bożyk

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy