LOT-em z Radomia do Grecji i Albanii?

22 grudnia 2022 10:45
Lotnisko w Radomiu może niedługo ogłosić start nowych połączeń. Z niepotwierdzonych informacji wynika, że LOT rozważa uruchomienie bezpośrednich rejsów do Grecji i Albanii. Jeśli tak się stanie, LOT będzie latał z Radomia na pięciu kierunkach.
Reklama
W ostatnich tygodniach nie udało się radomskiemu lotnisku przyciągnąć nowych przewoźników pomimo licznych rozmów z potencjalnymi kandydatami. Faworytem do pojawienia się w Sadkowie jest niskokosztowa linia Wizz Air, lecz oficjalnych potwierdzeń wciąż brak. W konsekwencji, jedynym regularnym radomskim operatorem są na tę chwilę Polskie Linie Lotnicze LOT z trzema trasami do europejskich stolic. A jak trwoga, to do LOT-u...


Z niepotwierdzonych informacji portalu "Fly4Free" wynika, że polski przewoźnik jest bliski uruchomienia nowych rejsów z wciąż nieotwartego i niecertyfikowanego portu. W kręgu zainteresowań LOT-u są albańska Tirana i grecka Preweza. Oba kierunki mają być połączeniami sezonowymi, realizowanymi tylko w szczycie okresu wakacyjnego. Jeśli doniesienia medialne znajdą potwierdzenie w rzeczywistości, LOT będzie latał z Radomia na pięciu trasach. Pasażerowie z Radomia będą mieli do wyboru Tiranę, Prewezę, Rzym, Kopenhagę i Paryż. Całkiem nieźle, jak na ofertę lotniska, którego potencjał jest wielką niewiadomą.

Poza LOT-em, radomski port będzie dysponował rozwiniętą siatką połączeń czarterowych. Na ten moment, chęć wykonywania rejsów wakacyjnych z Sadkowa wyraziło sześć biur turystycznych: Nekera, Itaka, Sun&Fun Holidays, Coral Travel, TUI oraz Exim Tours. Wśród ofert czarterowych dominują połączenia do Turcji, Tunezji i Bułgarii.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy