Lotnisko w Radomiu wciąż bez certyfikacji. PPL uspokaja

29 listopada 2022 10:20
1 komentarz
Lotnisko w Radomiu wciąż nie złożyło w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego dokumentów niezbędnych do rozpoczęcia działalności. Choć taki wniosek trzeba złożyć przynajmniej 120 dni przed planowaną datą otwarcia, PPL zapewnia o realizacji inwestycji bez opóźnień.
Reklama
Coraz więcej touroperatorów wyraża chęć latania z radomskiego lotniska na najpopularniejszych trasach czarterowych. Odbywa się to pomimo jakichkolwiek rzetelnych gwarancji, że inwestycja faktycznie zostanie ukończona na czas. PPL zapowiadało, że otwarcie Portu Lotniczego Warszawa-Radom nastąpi najpóźniej na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku, a już 28 kwietnia 2022 roku LOT miał wystartować z trzema połączeniami do europejskich stolic.

Kilka dni temu (27.11) Maciej Lasek, obecnie poseł z ramienia PO, przekazał za pośrednictwem mediów społecznościowych, że radomska inwestycja może zostać opóźniona ze względu na niezłożenie w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego dokumentów wymaganych do certyfikacji lotniska.


- Uruchomienie lotniska w Radomiu, które było planowane na 23 marca 2023, będzie przesunięte na 20 kwietnia 2023 roku, a najprawdopodobniej na czerwiec. Dlaczego? Nie złożono wniosku do ULC o certyfikację lotniska. Powiedzieć, że to amatorszczyzna, to nic nie powiedzieć - przekazał Maciej Lasek na Twitterze.

Informację potwierdził "Rynkowi Lotniczemu" sam Urząd Lotnictwa Cywilnego. Jako, że zgodnie z prawem taki wniosek trzeba złożyć przynajmniej 120 dni przed planowaną datą rozpoczęcia działalności portu, otwarcie Portu Lotniczego Warszawa-Radom będzie mogło nastąpić najwcześniej w ostatnich dniach marca przyszłego roku. Na styk. Sam PPL zapewnia jednak, że wszystko przebiega zgodnie z planem.

- Nie było oficjalnego terminu otwarcia. Podkreślam, że żadnego opóźnienia w procesie certyfikacji nie ma, a wszystko jest realizowane zgodnie z założeniami i w uzgodnieniu z ULC. Kluczowe dla jego sprawnego przebiegu jest odpowiednie przygotowanie dokumentacji i ukończenie w terminie umożliwiającym niezagrożoną realizację. Jednocześnie, raz jeszcze podkreślam, że nie ma tutaj żadnego ryzyka dla otwarcia inwestycji na wiosnę przyszłego roku - zapewniła Anna Dermont, rzeczniczka prasowa PPL w rozmowie z "Rynkiem Lotniczym".

Ostatnie komentarze

jony 2022-11-29 10:59   
jony - Profil jony
Popatrzcie, czego nie robi się aby RDO nie wystartowało lub żeby go zdyskredytować. Wystarczy poczytać sobie Pana Laska na twiterze by wyrobić sobie zdanie na temat jego stosunku do projektu. Skoro tak dużo wie, dlaczego oficjalnie nie spytał u źródła? Może wtedy nie byłoby sprawy.?
 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy