Wizz Air bliski uruchomienia lotów z Radomia?

26 października 2022 10:45
Czy w najbliższych tygodniach linia Wizz Air ogłosi pojawienie się w Radomiu? Przewoźnik jest w stałym kontakcie z władzami radomskiego portu, lecz żadne ustalenia nie są jeszcze wiążące. Warunkiem jest m.in. nienaruszona siatka połączeń z Lotniska Chopina.
Reklama
W najbliższych tygodniach radomskie lotnisko może zyskać nowego przewoźnika. Najprawdopodobniej zostanie nim linia Wizz Air. To właśnie z myślą o przewoźnikach niskokosztowych powstała wielomilionowa inwestycja w Radomiu, która ma być przygotowana na przyjęcie nawet 3 mln pasażerów w skali roku. Po stanowczej decyzji Ryanaira o niewchodzeniu na radomski rynek, lotnisko skupiło się na negocjacjach z Wizz Airem. Przewoźnik jest w stałym kontakcie z władzami Portu Lotniczego Warszawa-Radom, lecz póki co nie podjęto żadnych wiążących decyzji.

- Linia rozmawia z PPL o ofercie dotyczącej Radomia jako o czymś dodatkowym, uzupełniającym naszą obecność na Lotnisku Chopina. Negocjacje trwają - zapewnił Jozsef Varadi, CEO linii Wizz Air w rozmowie z portalem "Money.pl".


Konieczność opuszczenia stołecznego lotniska nie jest jedyną obawą linii Wizz Air. Przewoźnik stara się umocnić swoją pozycję negocjacyjną poprzez kwestionowanie potencjału radomskiego lotniska. Linia Wizz Air przekazała, że inwestycja w Radom jest związana z dużą niepewnością, a wątpliwa lokalizacja i komunikacja z portem nie jest czynnikiem zachęcającym do pojawienia się w tym miejscu.

- Moją podstawową obawą jest to, że Radom jest nieprzetestowanym lotniskiem, które nie jest najlepiej skomunikowane. Nie ma tam dobrych połączeń kolejowych, a ludzie tego oczekują - wyraziła obawę w rozmowie z "WNP" Evelin Jackel, która jest odpowiedzialna za siatkę połączeń w węgierskim przewoźniku.

Jedynym stałym przewoźnikiem z bezpośrednimi rejsami z Radomia jest na razie LOT. Linia uruchomi połączenia z Sadkowa do Paryża, Rzymu i Kopenhagi w nadchodzącym sezonie letnim. Ponadto, szereg touroperatorów poleci z Radomia na najpopularniejszych trasach czarterowych, m.in. do Antalyi i Burgas.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy