Etihad: Airbus A380 poleci do Londynu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
10 grudnia 2022 10:00
Linia Etihad zapowiedziała przywrócenie czterech samolotów Airbus A380. Maszyna będzie latała z Abu Zabi do Londynu od początku przyszłorocznego sezonu letniego. Powrót największego samolotu pasażerskiego zapowiedziała wcześniej niemiecka Lufthansa.
Reklama
Samolot Airbus A380 wraca w przestworza. Dzień po ogłoszeniu powrotu A380 przez Lufthansę, podobną decyzję zapowiedziała linia Etihad. Przewoźnik z Abu Zabi przywróci w najbliższych tygodniach flotę czterech maszyn Airbus A380, które zostaną wykorzystane do realizacji jednego międzykontynalnego połączenia do Londynu Heathrow.

- Wspaniale, że mogę ogłosić powrót tego giganta. Wznowienie lotów samolotami Airbus A380 pozwoli nam na zwiększenie oferowania do Wielkiej Brytanii, co powinno dać więcej możliwości nie tylko Brytyjczykom, ale również Indusom podróżującym do Indii - powiedział Mohammed Ali Al Shorafa, prezydent Etihad Aviation Group.


- Wiem, że to znakomita wiadomość dla miłośników lotnictwa, którym brakowało samolotów Airbus A380. Nasz produkt najlepiej sprawdzał się właśnie w A380, zdobywając szereg nagród. To właściwa pora na przywrócenie maszyn Airbus A380. Popyt rośnie, więc to uzasadniona z punktu widzenia ekonomii decyzja - dodał Antonoaldo Neves, CEO Etihad Airways.

Pierwsze "Super Jumbo" w malowaniu linii Etihad trafią do Zjednoczonych Emiratów Arabskich już w najbliższych tygodniach. Zanim samolot poleci z pasażerami na pokładzie, maszynę czeka "odświeżenie" w zakładach w Abu Zabi.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy