Lufthansa przywraca flotę A380

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
09 grudnia 2022 09:30
Lufthansa rozpoczęła proces przywracania samolotów Airbus A380. Przewoźnik wznowi połączenia z wykorzystaniem przynajmniej trzech maszyn Airbus A380 w przyszłym sezonie letnim. Pierwsza z nich opuściła już "cmentarzysko" w hiszpańskim Teruel.
Reklama

Lufthansa przymierza się do powrotu samolotów Airbus A380. Choć niemiecki przewoźnik mówił pierwotnie o powrocie przynajmniej pięciu maszyn Airbus A380, plan zakłada przywrócenie przynajmniej trzech A380. Flota A380 ma wspomóc linię w realizacji napiętego, letniego rozkładu lotów. Co ciekawe, prezes niemieckiej spółki w trakcie pandemii niejednokrotnie zapewniał, że nie widzi miejsca dla A380 w unowocześnianej flocie. Na szczęście dla miłośników lotnictwa, stanowisko przewoźnika uległo zmianie i samolot Airbus A380 za pół roku znów wzbije się w powietrze.


Przed pandemią Lufthansa dysponowała 14 samolotami Airbus A380, lecz z sześciu z nich już zrezygnowała i nic nie zapowiada ich powrotu. Pozostałych osiem maszyn zbazowano w hiszpańskim Teruel, gdzie znajduje się parking dla niewykorzystywanych statków powietrznych. Wszystkie, za wyjątkiem jednej, wciąż tam pozostają. Samolot o znakach rejestracyjnych D-AIMK i nazwie własnej "Düsseldorf" opuścił "cmentarzysko" na Półwyspie Iberyjskim w ubiegłym tygodniu. Maszyna wylądowała we Frankfurcie po blisko czterech godzinach rejsu celem przygotowania jej do wznowienia operacji lotniczych w najbliższych miesiącach. Warto odnotować, że z przyczyn technicznych lot wykonano z wysuniętym podwoziem na niższej prędkości.

Flota przywróconych samolotów Airbus A380 ma trafić do Monachium. Kilka lat temu Lufthansa wykorzystywała A380 z Monachium na trasach do Hong Kongu, Los Angeles i Pekinu. Niewykluczone, że to właśnie do tych miejsc poleci największa maszyna pasażerska na świecie w przyszłorocznym sezonie letnim.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama