LATAM poleci z São Paulo do Los Angeles

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
24 listopada 2022 09:30
Linia LATAM Brasil ogłosiła uruchomienie bezpośredniego połączenia z São Paulo do Los Angeles. Rotacja, która będzie jedyną trasą łączącą oba miasta, ma wystartować 23 lipca 2023 roku. Do realizacji połączenia przewoźnik wykorzysta flotę samolotów Boeing 777-300ER.
Reklama
Linia LATAM Brasil zapowiedziała otwarcie bezpośredniego połączenia z São Paulo do Los Angeles. Trasa zostanie zainaugurowana 23 lipca 2023 roku z częstotliwością trzech rejsów tygodniowo samolotami szerokokadłubowymi Boeing 777-300ER. Wylot będzie odbywał się w poniedziałek, środę i piątek, natomiast powrót przewidziano na wtorek, czwartek i sobotę. Start z São Paulo zaplanowano na godzinę 23:05, a z Los Angeles na godzinę 13:00. Lądowania zaplanowano odpowiednio na godzinę 7:00 oraz 5:20.


- Linia LATAM wyszła z pandemii koronawirusa silniejsza, choć bankructwo było blisko. Udało się przeprowadzić skuteczną restrukturyzację, a dzięki partnerstwu joint-venture z linią Delta Air Lines już wkrótce nasza flota zabierze pasażerów na trasie z São Paulo do Los Angeles. Współpraca dwóch kluczowych przewoźników w regionie zaowocowała większymi możliwościami dla naszych pasażerów - przekazała Alinę Mafra, dyrektor ds. marketingu w linii LATAM Brasil.

- Rozpiera mnie duma. Współpraca z brazylijskim przewoźnikiem postępuje szybko, a nowa trasa z São Paulo do Los Angeles będzie motorem napędowym do rozwoju lotnictwa cywilnego w regionie. Celem połączenia jest przyciągnięcie turystów oraz pasażerów biznesowych - dodał Danillo Barbizan, brazylijski dyrektor linii Delta Air Lines.

Połączenie z São Paulo do Los Angeles nie będzie miało żadnej konkurencji. W przeszłości wielu przewoźników (m.in. American Airlines) próbowało rejsów na tej trasie, lecz żadna z ofert nie utrzymała się w rozkładzie lotów na stałe.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama

N