KLM poleci z Katowic do Amsterdamu

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
19 września 2022 14:59
2 komentarze
Linia KLM zapowiedziała uruchomienie bezpośrednich lotów z Amsterdamu do Katowic. Przewoźnik zainauguruje tę trasę już 30 października 2022 roku. Stolica Śląska będzie szóstym miastem w Polsce, skąd KLM będzie operował do Amsterdamu.
Reklama

Na taką wiadomość czekali pasażerowie! Linia KLM już niedługo uruchomi bezpośrednią trasę z Amsterdamu do Katowic. Połączenie zostanie zainaugurowane 30 października 2022 roku. Tym samym Katowice zostaną szóstym miastem w Polsce - po Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu - skąd KLM zaoferuje bezpośrednią trasę do Niderlandów. Łącznie z Katowicami, polskie oferowanie przewoźnika będzie wynosiło 68 lotów tygodniowo.
- Niezmiernie cieszymy się z decyzji KLM o otwarciu nowej, już szóstej trasy z Polski do Holandii. Już niebawem do globalnej oferty lotów dołączą Katowice - serce Śląska i bardzo ważny w skali kraju ośrodek gospodarczy, w którym widzimy duży potencjał przede wszystkim z uwagi na ruch biznesowy. Polska stanowi dla KLM wyjątkowy rynek, a rozpoczęta strategia uruchamiania połączeń z portów regionalnych do tej pory dobrze się sprawdza. Po sukcesie Poznania, Wrocławia, a wcześniej Krakowa i Gdańska oraz po wieloletniej obecności w Warszawie, nadszedł czas na kolejne duże miasto, czyli Katowice. Liczymy, że codzienny lot pomoże w podróżach biznesowych, jak również turyści ze Śląska zyskają nowe możliwości, które otwiera rozległa siatka połączeń KLM - powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce.


Trasa będzie realizowana jeden raz dziennie przez siedem dni w tygodniu. Samolot będzie stratował z Katowic o godzinie 16:50 i lądował na amsterdamskim Schiphol o godzinie 18:50. W drogę powrotną podróżni będą wyruszać o godzinie 14:20. Lądowanie w Pyrzowicach przewidziano na godzinę 16:10.

- Decyzja o uruchomieniu przez KLM połączenia Amsterdam-Katowice to efekt konsekwentnych rozmów, które prowadziliśmy w trudnym dla branży lotniczej pandemicznym czasie. Cieszę się, że KLM docenił potencjał pyrzowickiego lotniska oraz województwa śląskiego i zdecydował się na uruchomienie codziennych lotów pomiędzy Katowice Airport a jednym z największych europejskich portów przesiadkowych. Dzięki tej trasie, pasażerowie otrzymują szybki i komfortowy dostęp do bogatej siatki połączeń dalekodystansowych oferowanej przez KLM z Amsterdamu. Wierzę, że to początek naszej dobrej i długotrwałej współpracy - dodał Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA, firmy zarządzającej lotniskiem im. Wojciecha Korfantego.

Połączenie z Amsterdamu do Katowic będzie realizowane najnowszymi samolotami we flocie linii KLM, czyli maszynami Embraer E195-E2, które mogą zabrać na pokład do 132 pasażerów w dwuklasowej konfiguracji. Obsługą naziemną rejsów przewoźnika zajmie się firma handlingowa Welcome Airport Services.
Reklama

Ostatnie komentarze

spooks 2022-09-20 13:36   
spooks - Profil spooks
Nie ma co marudzić. Może transfery na niektóre transatlantyki nie wyglądają najciekawiej ale za to Europa w zasięgu!
flytfs 2022-09-20 10:36   
flytfs - Profil flytfs
Brawo Katowice!!!
 - Profil gość
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wypożycz samochód
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Okazje pasażera
Reklama