Delta Air Lines poleci do Berlina

Szymon Stemski - Profil Szymon Stemski
18 lipca 2022 09:15
Linia Delta Air Lines poleci do Berlina w Niemczech. Trasa z Nowego Jorku będzie zaledwie drugim amerykańskim połączeniem w berlińskim rozkładzie lotów. Przewoźnik zamelduje się w Berlinie Brandenburg już 25 maja 2023 roku, czyli w sam raz na sezon letni.
Reklama
Linia Delta Air Lines zapowiedziała uruchomienie bezpośredniego połączenia transatlantyckiego z Nowego Jorku JFK do Berlina Brandenburg. Trasa zostanie zainaugurowana 25 maja 2023 roku, czyli tuż przed rozpoczęciem przyszłorocznego szczytu wakacyjnego. Połączenie będzie dostępne dla pasażerów raz w tygodniu i będzie realizowane samolotami Boeing 767-300. Maszyna może zabrać na pokład do 216 podróżnych i jest sprawdzonym produktem we flocie amerykańskiego przewoźnika, gdzie służy nieprzerwanie od przeszło 36 lat. Samolot Boeing 767-300 miał zostać wycofany ze służby w 2025 roku, lecz pandemia koronawirusa pokrzyżowała plan linii Delta Air Lines.


Trasa linii Delta Air Lines z Nowego Jorku JFK do Berlina będzie dopiero drugą amerykańską rotacją w berlińskiej siatce połączeń. Póki co, ze stołecznego lotniska można polecieć jedynie do pobliskiego Newark w New Jersey na pokładzie samolotów Boeing 767-300 linii United Airlines.

Obecność linii Delta Air Lines w Berlinie nie będzie czymś zupełnie nowym. Przewoźnik dobrze zna niemiecką stolicę, skąd latał już w przeszłości. Ostatni raz linia Delta Air Lines realizowała połączenie z Nowego Jorku na nieczynne już lotnisko Tegel w Berlinie w 2019 roku, po czym rotacja została zwieszona.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska
Reklama
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy