5 lat KLM w Gdańsku

16 maja 2022 11:43
Dziś (16.05) KLM i Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy świętują wspólny jubileusz – 5-tą rocznicę inauguracji połączenia Gdańsk – Amsterdam, które miało miejsce 15 maja 2017 roku.
Reklama
Gdańsk był trzecim portem lotniczym w Polsce (po Warszawie i Krakowie) uruchomionym przez holenderską linię, który obecnie stanowi ważny europejski kierunek w jej siatce, z trzema połączeniami dziennie do Amsterdamu, na pokładzie najnowszego samolotu we flocie KLM. Trasa Gdańsk-Amsterdam cieszy się dużą popularnością, a liczba pasażerów KLM stale rośnie, przekraczając o 12 procent poziom sprzed pandemii.

Już od 5 lat KLM regularnie łączy Gdańsk z Amsterdamem oferując 3 bezpośrednie loty dziennie, z których korzystają zarówno zagraniczni turyści odwiedzający Gdańsk, jak i gdańszczanie oraz mieszkańcy całego Pomorza, którzy podróżują do Amsterdamu i po przesiadce dalej w świat. Gdańsk był trzecim portem lotniczym w Polsce (po Warszawie i Krakowie) uruchomionym przez holenderską linię, a obecnie jest jednym z pięciu kierunków w siatce KLM na terenie Polski. Początkowo podróżni z Gdańska mieli do dyspozycji jeden lot dziennie do Amsterdamu (siedem lotów tygodniowo), który od początku cieszył się dużą popularnością, co zachęciło KLM do inwestycji w obiecującą trasę. W ciągu 5 lat przewoźnik potroił liczbę lotów, oferując aktualnie 3 rejsy dziennie, a dogodny rozkład godzinowy lotów umożliwia pasażerom z Gdańska korzystanie z pełnej oferty w globalnej siatce połączeń przewoźnika, po wygodnej przesiadce w porcie bazowym Schiphol-Amsterdam. W obecnym sezonie letnim samolotami KLM można dolecieć do 167 miast na całym świecie.


Co więcej, o tym, że KLM stawia na Gdańsk świadczy fakt, że trasę obsługuje jednym ze swoich najnowszych samolotów Embraerem E195-E2. Ta nowoczesna maszyna jest ucieleśnieniem ambicji KLM pod względem troski o środowisko i zrównoważony rozwój. Dzięki zmodernizowanym silnikom i konstrukcji z lżejszych materiałów, energooszczędny embraer E195-E2 zużywa mniej paliwa, co przekłada się na obniżenie emisji CO2 z lotu, o 32 procent. Ponadto maszyna jest o 63 procent cichsza.

- Dziś świętujemy jubileusz 5 lat od dnia, kiedy to 15 maja 2017 roku samolot KLM wylądował po raz pierwszy na lotnisku w Gdańsku inaugurując rejsowe połączenie między stolicą Pomorza a Amsterdamem. Od tego czasu, z dumą obserwujemy stale rosnącą liczbę podróżnych i zaufanie klientów do naszej marki. Rozwój nowej trasy od początku odbywał się dynamicznie. Początkowa oferta obejmowała siedem lotów tygodniowo, ale prognozy popytu i współczynnik wykorzystanych miejsc wyglądały tak obiecująco, że już po dwóch miesiącach od inauguracji podjęliśmy decyzję o podwojeniu liczby połączeń. Dziś podróżni mogą korzystać aż z trzech lotów dziennie o różnych porach, co oznacza pełen dostęp do całej siatki połączeń KLM, z wygodną przesiadką w porcie bazowym w Amsterdamie. Dogodny rozkład umożliwia też klientom biznesowym jednodniowe podróże do Gdańska, jak i w drugą stronę – do Amsterdamu. Dzięki temu oba miasta mogą wygodnie kontynuować relacje gospodarcze i wielowiekową tradycję handlową wywodzącą się jeszcze z czasów Hanzy. Jesteśmy wdzięczni zespołowi gdańskiego lotniska za jego zaangażowanie i profesjonalne, codzienne wsparcie naszych operacji, którego efektem są spektakularne wyniki Portu Lotniczego Gdańsk, jak i nasz sukces w postaci rekordowej liczby pasażerów, która nie tylko osiągnęła poziom sprzed pandemii, ale przekroczyła go aż o 12 procent - powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce.

- 5-letnia współpraca gdańskiego lotniska z linią lotniczą KLM układa się wzorcowo. Zawsze możemy liczyć na naszych partnerów. Byliśmy pod szczególnym wrażeniem działania KLM na początku pandemii koronawirusa, kiedy linia zaangażowała się w trwające wiele dni loty repatriacyjne, którymi mogli opuścić Polskę obywatele innych krajów. Zbudowane zaufanie do KLM widzimy w wynikach. W pierwszym kwartale tego roku (2022) z połączeń holenderskich linii lotniczych do Amsterdamu skorzystało ponad 12% więcej pasażerów niż w porównywalnym czasie przedpandemicznego roku 2019, który był rekordowy dla gdańskiego lotniska pod względem obsłużonych podróżnych. Obserwowana dynamika rozwoju pokazuje, że realizowane przez KLM połączenia ze stolicą Holandii są bardzo popularne i potrzebne – powiedział Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Ostatnie komentarze

 - Profil gość
Reklama
Kup bilet Więcej
dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Wizy
Rezerwuj hotel
Wizy
Okazje z lotniska

dorośli
(od 18 lat)
młodzież
(12 - 18 lat)
dzieci
(2 - 12 lat)
niemowlęta
(do 2 lat)
Rezerwuj hotel
Wizy